Aktualne informacje dotyczące golfa w Polsce i na świecie, szereg…
Dwa dni sportowej rywalizacji, żar lejący się z nieba, pokazy najnowszych modeli samochodów Mercedes-Benz, konkursy golfowe z atrakcyjnymi nagrodami – tak w skrócie podsumować można finał jedenastej już edycji MercedesTrophy. Turniej jak co roku był polską eliminacją na finał światowy w Stuttgarcie.
Sobota upłynęła pod znakiem rywalizacji o 72 miejsca w niedzielnym turnieju finałowym. Rywalizacja toczyła się w formule Stableford netto w 3 grupach handicapowych (0,12,4; 12’5-24,5; 24,5-36).
Turniej eliminacyjny to też event połączony w jazdami testowymi najnowszymi modelami samochodów marki Mercedes-Benz, wielka premiera Mercedesa GLE Coupe AMG Sport, akademia golfa dla początkujących oraz całe mnóstwo konkursów golfowych.
Jednym z nich była rywalizacja Nearest to the Line, w którym zadaniem golfistów było posłanie piłki jak najbliżej środa maty imitującej autostradę. Przed rozpoczęciem konkursu o zaletach nowego modelu marki Mercedes-Benz – GLE Coupe AMG Sport – opowiedział Paweł Miszkowski, członek zarządu Mercedes-Benz Polska. W konkursie najbardziej precyzyjny strzał oddał Tomasz Wolf (78 cm) i to on zabierze premierowy model Mercedesa na weekend, by osobiście przekonać się o wszystkich jego zaletach.
Precyzją musiał wykazać się także zwycięzca drugiego konkursu dodatkowego rozgrywanego tego dnia – Mercedes G500 Nearest-to-the-Pin. Został nim Lech Niewiadomski, który posłał piłkę na odległość 144 cm przed flagę osiemnastego greenu.
W końcu przyszedł czas na konkurs, jakiego w 11-letniej historii turnieju MercedesTrophy jeszcze nie było. W konkurencji Hit-And-Drive golfiści musieli trafić piłką w jedną z dwóch imitacji modeli Mercedesa – GLE SUV i GLC – ustawionych kolejno na 100 i 125 m od miejsca startu. Do rozstrzygnięcia tej konkurencji konieczna była dogrywka pomiędzy Patrykiem Smalarzem i Mirosławem Redą, gdyż obaj trafili piłką w model GLE. Tym razem szczęście sprzyjało Patrykowi Smalarzowi i to on zabierze ten konkretny model samochodu na weekend.
Niedziela to już finał MercedesTrophy 2015. Stawką były trzy zaproszenia na światowy finał projektu, który odbędzie się 1-6 października w Stuttgarcie, kolebce światowej rywalizacji. Zwycięzcy wyłonieni zostali na podstawie klasyfikacji Stableford netto w 3 grupach handicapowych. Warunkiem regulaminu turnieju było jednak, by laureaci turnieju byli także klientami Mercedes-Benz. Tym samym w polskiej reprezentacji na światowy finał MercedesTrophy znaleźli się Piotr Mondalski (0-12,4), Krzysztof Okrągły (12,5-25,4) i Renata Cebula-Jawińska (24,5-36).
[fot]fot.Marek Darnikowski[/fot]





