Teraz czytasz
Adrian Meronk pierwszym Polakiem w US Open. Z kim się zmierzy?

Adrian Meronk pierwszym Polakiem w US Open. Z kim się zmierzy?

Adrian Meronk wystąpi w US Open

US Open to turniej wielkoszlemowy, w którym grają najlepsi golfiści. Żaden Polak nie zaszedł tak daleko. Powyżej zawodów wielkoszlemowych właściwie nic nie ma. Może tylko Ryder Cup lub Igrzyska Olimpijskie przez swój prestiż. A Meronk również na Olimpiadę ma ogromną szansę. Jak do tego doszedł?

Nazwiska, z którymi zmierzy się Meronk w US Open, zapierają dech. To golfiści, którzy już grali i wygrywali zawody typu majors. Bryson DeChambeau, Sergio Garcia, Dustin Johnson, Brooks Koepka, Hideki Matsuyama, Jon Rahm, Jordan Spieth czy Phil Mickelson. Ta lista się nie kończy.

Zdjęcie z McIlroyem

Jest też na niej Rory McIlroy, z którym polski golfista zrobił sobie zdjęcie jeszcze w 2010 r. Zawodnicy z podobnie kręconymi włosami patrzą w obiektyw uśmiechnięci. Teraz Adrian Meronk będzie mógł się zmierzyć z McIlroyem. A młodzi golfiści – jak kiedyś Meronk – będą chcieli sobie robić zdjęcia z Polakiem.

Awans do US Open udał się Meronkowi po ostatnich występach w turniejach z cyklu European Tour. Grał w Anglii, gdzie zajął trzecie miejsce, potem w Danii, a ostatnio w Niemczech w Porsche European Open, gdzie zagrał średnio i zajął 45. miejsce. To jednak wystarczyło.

Dzisiaj Adrian Meronk może się pochwalić tytułem pierwszego polskiego golfisty, który awansował do „majorsów”. Ale już wcześniej wielokrotnie był tym pierwszym.

Pierwszego w historii nikt nie odbierze

Jako pierwszy Polak awansował najpierw do cyklu Challenge Tour, a później do European Tour. Jako pierwszy stanął na podium obu tych lig. Jako pierwszy wspiął się tak wysoko w ogólnoświatowym rankingu golfa OWGR, w pewnym momencie wyprzedzając nawet legendę Tigera Woodsa. Dzisiaj zajmuje w rankingu 181 miejsce, co dotychczas było niewyobrażalne dla polskiego golfisty.

Przy czym Meronk zdecydowanie na to zasłużył. Trenował od dziecka. Jako junior zdobywał pierwsze ważne tytuły. Zawodowcem został w 2016 r. Od tamtej pory nie przestaje piąć się w górę.

A przy tym wszystkim jest ambasadorem polskiego golfa. Nie tylko regularnie reprezentuje kraj na turniejach za granicą, ale też aktywnie promuje dyscyplinę w Polsce. Jest m.in. ambasadorem jednego z największych turniejów dla golfistów amatorów Audi Polish Masters. Wspiera młodych golfistów w międzynarodowym turnieju Kram Junior Open, który rozgrywany jest na jego rodzimym polu we Wrocławiu.

Adrian Meronk kilka razy zapisał się w historii jako pierwszy polski golfista. I tak już zostanie. Nikt go nie prześcignie, taka przewaga pierwszego w historii. Za chwilę będziemy go oglądać, jak mierzy się z największym do tej pory wyzwaniem.

US Open odbędzie się w dniach 17-20 czerwca w San Diego.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o