Now Reading
Adrian Meronk w LIV Golf

Adrian Meronk w LIV Golf

To już oficjalne! Potwierdziły się informacje, które od jakiegoś czasu krążyły w formie spekulacji medialnych. Adrian Meronk podpisał kontrakt z saudyjską ligą LIV Golf i od tego sezonu zasili drużynę Cleeks, w której znaleźli się także Martin Kaymer, Richard Bland i Kalle Samooja. Transfer Polaka został już potwierdzony na oficjalnej stronie LIV Golf.

„Naprawdę nie mogę się doczekać nowego wyzwania i kolejnego rozdziału w mojej karierze, gdy będę współpracować z Martinem i Cleeksami”, powiedział Meronk w oświadczeniu dla LIV Golf. „Decyzja ta nie była łatwa, jednak dołączenie do LIV Golf to wyjątkowy moment w mojej karierze. Sezon 2023 zostawił mnie z poczuciem, że pomimo wszystkich moich sukcesów, 287 dni w roku, które spędziłem poza domem, to było zdecydowanie za dużo. Harmonogram LIV umożliwi mi spędzenie więcej czasu z bliskimi i da więcej przestrzeni do pracy nad każdym aspektem mojej gry. Grając w LIV, będę z pasją i oddaniem wspierał następną generację golfa w Polsce.”

Pierwszy tegoroczny turniej LIV Golf rozpoczyna się już w piątek w Meksyku. W tym sezonie wspierana przez Arabię Saudyjską liga po raz kolejny będzie się składać w sumie z 14 turniejów, rozgrywanych w różnych częściach świata.

Golfowa liga LIV Golf powstała dzięki zaangażowaniu się i zainwestowaniu w ten sport Yasira Al-Rumayyana, dyrektora Publicznego Funduszu Inwestycyjnego z Arabii Saudyjskiej. Fundusz ten założony w 2015 roku, o kapitale 500 miliardów dolarów, ma na celu dywersyfikację gospodarki tego kraju (Saudi Vision 2030). PFI jest właścicielem lub współwłaścicielem wielu firm, w tym Eleven Sports Network, Lucid Motors, United FC i  Newcastle.

Konkurująca z PGA Tour liga od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Pierwszym dyrektorem generalnym i komisarzem LIV Golf został (i jest nim do dzisiaj) Greg Norman. LIV Golf zainaugurował swoje turnieje w 2022 roku, natychmiast wprowadzając nowe zasady gry. Trzydniowe turnieje bez cuta, rozgrywane zarówno w formacie indywidualnym, jak i drużynowym przyciągnęły uwagę zarówno graczy, jak i kibiców. Głośno było zwłaszcza o transferach światowej klasy golfistów, którym za podpisanie kontraktów z nową ligą oferowano ogromne kwoty pieniędzy. Jak spekulowały media, Hiszpan Jon Rahm za przejście do LIV Golf miał otrzymać kontrakt opiewający na 500 mln. dolarów.

W turniejach LIV Golf  uczestniczy w sumie 13 czteroosobowych drużyn. Golfiści w każdym z turniejów mają do rozegrania po trzy 18-dołkowe rundy. Wydarzeniom tym towarzyszy często atmosfera festynu, a wśród nowości, jakie wprowadziła liga jest danie zawodowcom możliwości grania… w krótkich spodenkach. Przy turniejach LIV Golf organizowane są także gry i zabawy dla najmłodszych, a także koncerty muzyczne.

Od piątku pierwszy występ Polaka w nowej lidze. Turnieje LIV Golf można śledzić m.in. na kanale YouTube.

.

 

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o