Teraz czytasz
Golf na igrzyskach w 2021 roku. Tokio 2020 przełożone

Golf na igrzyskach w 2021 roku. Tokio 2020 przełożone

Stało się nieuniknione. Igrzyska olimpijskie w Tokio, a tym samym olimpijskie turnieje golfistek i golfistów, zostały przełożone na 2021 rok.

Olimpijski turniej golfistów był zaplanowany na dni 30 lipca – 2 sierpnia na polu Kasumigaseki Country Club. Turniej kobiecy miał się odbyć na tym samym obiekcie tydzień później.

Igrzyska przeniesiono na 2021 rok, ale dokładna data zawodów nie została jeszcze określona, więc trudno spekulować, kiedy odbędzie się golfowa rywalizacja. Wiadomo jedynie, że nazwa Tokio 2020 pozostanie.

„Prezydent Bach i premier Abe wyrazili wspólną troskę o ogólnoświatową pandemię COVID-19 oraz jej wpływ na życie ludzi i ich znaczący wpływ na przygotowania sportowców do igrzysk. Niespotykane i nieprzewidywalne rozprzestrzenianie się epidemii spowodowało pogorszenie się sytuacji w pozostałej części świata” – napisano w oficjalnym komunikacie MKOl.

„W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska XXXII olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 r., ale nie później niż latem 2021 r., w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej. Uzgodniono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii. Ustalono także, że igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020” – dodano.

Czy Meronk zagra na igrzyskach?

Nie wiadomo też jeszcze, jak decyzja o przełożeniu igrzysk wpłynie na olimpijskie kwalifikacje, a tym samym na szanse Adriana Meronka na udział w turnieju. W momencie zamrażania golfowych rankingów Polak był na 59. miejscu wśród 60 zakwalifikowanych graczy.

Golf na igrzyska wrócił w Rio de Janeiro w 2016 roku. Złoto wśród panów wywalczył Anglik Justin Rose, a najlepszą golfistką była Inbee Park z Korei Południowej.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o