Now Reading
Kultowy turniej ze specjalną jubileuszową oprawą

Kultowy turniej ze specjalną jubileuszową oprawą

Bez tego turnieju trudno wyobrazić sobie golfowe lato w Polsce. Tegoroczna edycja kultowej Polonii Cup będzie jeszcze bardziej wyjątkowa niż zwykle.

Turniej ten to najstarsze cykliczne zawody amatorskie w Polsce. Rywalizacja w tym roku odbędzie się 5–7 sierpnia pod nazwą „25 lat Polonii Cup – Summary. Sponsorzy: Caspar Asset Management, Higasa, Bolix”, oczywiście na polu golfowym Amber Baltic, który od 26 lat nieprzerwanie jest gospodarzem tego wydarzenia. Nie będzie to jednak zwykła edycja, ale ze względu na ubiegłoroczny jubileusz, który w okresie pandemii nie mógł być świętowany tak jak należy, organizatorzy postanowili większość atrakcji przenieść na ten rok.

„W zeszłym roku sytuacja z COVID-19 spowodowała, że – mimo iż 25. edycja turnieju się odbyła – to nie w takim zakresie, jaki pierwotnie planowaliśmy. Dlatego zapowiedzieliśmy, że wszystko nadrobimy przy kolejnej. Stąd tegoroczną 26. odsłonę turnieju, którą wsparli sponsorzy Caspar Asset Management, Higasa i Bolix nazwaliśmy „25 lat Polonii Cup – Summary” i zaplanowaliśmy w związku z tym kilka atrakcji. Jedną z nich będzie dodatkowy turniej trzeciego dnia dla wszystkich dotychczasowych zwycięzców turnieju, którzy powalczą o tytuł The Champion of the Champions. Zaproszenia już zostały wysłane i – mamy nadzieję – że zagrają z nami wszyscy byli mistrzowie Polonii, w tym Michał Kasprowicz, który na podium w naszym turnieju stawał aż 7 razy, William Carey z czterema wygranymi na koncie, Michał Poniż (3 zwycięstwa) czy podwójni medaliści Grzegorz Gawroński i Malcolm Kokociński”, wyjaśnia Andrzej Kaliński, honorowy kapitan klubu Amber Baltic.

Turniej od początku istnienia bije rekordy popularności, a zainteresowanie imprezą wzrasta rok do roku. Stąd na liście zawodników w tym roku ma się znaleźć jednocześnie aż 190 osób! Zawody będą nie tylko wyzwaniem sportowym i kondycyjnym (zawodnicy, którym uda się przejść cuta w piątek, rozegrają w sumie 3 rundy), ale także wydarzeniem towarzyskim. Turniej, którego ideą powstania była integracja środowiska polskich golfistów z golfową Polonią, zakończy tradycyjna, sobotnia gala, którą poprowadzi Krzysztof Materna.

„Część rozrywkowa będzie wykorzystywała w części program muzyczny Teatru Polskiego ze Szczecina, który w zeszłym roku do tego stopnia się naszym gościom podobał, że nie chcieli wypuścić aktorów ze sceny. Gala odbędzie się na naszym polu, w specjalnie na tę okoliczność zaaranżowanych namiotach”, dodaje Andrzej Kaliński.

Niewątpliwie wyjątkową atrakcją turnieju będzie specjalny konkurs hole-in-one zorganizowany we współpracy z firmą Higasa Properties, w którym do wygrania będzie naprawdę wyjątkowa nagroda.

„Aby emocje wśród zawodników w trakcie gry były jeszcze większe, Higasa Properties funduje nagrodę w konkursie hole-in-one. Finałowego dnia rozgrywek, w sobotę 7 sierpnia, trafienie jednym uderzeniem do dołka nr 14, warte będzie nie tylko uznanie wśród innych golfistów, ale i całkowicie elektryczne Mini Cooper SE. Dlatego z ogromną ekscytacją dołączamy do tegorocznej, jubileuszowej edycji Polonia Cup. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i do zobaczenia w dniach 5–7 sierpnia w Kołczewie”, mówi Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Turniej odbędzie się w klasyfikacjach stroke play brutto i stroke play netto w 3 grupach HCP, a zwycięzcy w klasyfikacji stroke play wyłonieni zostaną w kategoriach kobiet, mężczyzn oraz seniorów. Jak co roku specjalny puchar otrzyma też najlepszy Polonus.

Zawody odbędą się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej o turnieju http://www.abgc.pl/turnieje/xxv-polonia-cup

Więcej o Partnerze dołka konkursowego: www.higasa.pl/higasa-golf-club

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o