Now Reading
Martyna Mierzwa czwarta w Azores Ladies Open

Martyna Mierzwa czwarta w Azores Ladies Open

Martyna Mierzwa w finałowej rundzie turnieju Azores Ladies Open zagrała na par pola. Tym samym znalazła się na 4 . lokacie w klasyfikacji generalnej. To jak do tej pory najlepszy wynik Polki w zagranicznym turnieju zawodowym.

Po pierwszych dwóch rundach Mierzwa znajdowała się na 2. pozycji, z 4 uderzeniami straty do liderki Fabien In Albon. W finałowym etapie rozgrywek Martyna zagrała na par pola, ale jej obydwie dziewiątki skrajnie różne.

– Na pierwszych dołkach wyczuwałam lekki stres, moje mięśnie i ręce po prostu ze mną dobrze nie współpracowały. Nieskoordynowany swing powodował, że grałam nie tam, gdzie chciałam. Na trzecim dołku double bogey wynikał z trzech głupich puttów, które wykonałam pod wpływem nerwów – komentowała swoją grę Martyna, która na pierwszych dziewięciu dołkach zagrała na +3.

Kolejną dziewiątkę Polka zagrała już bezbłędnie (trzy dołki na birdie), dzięki czemu obroniła rezultat – level par.

Nasza reprezentantka z sumą 216 uderzeń i wynikiem na par pola zajęła czwartą pozycję, ex aequo ze Szwedką Antonellą Cvitani, Dunką Nicole Broch Larsen oraz pochodząca z Włoch Elisabettą Bertini. Mierzwa zakończyła turniej z czterema uderzeniami straty do liderki.

– Oczywiście można „gdybać”, że gdyby nie pierwsza dziewiątka, mogłabym zostać liderką, ale to też są wrażenia i stres, który tak naprawdę czułam pierwszy raz. Na pewno następnym razem będę na to odporniejsza i już nie dam stresowi popsuć mojego wyniku – podsumowała Martyna.

Najlepszy wynik dnia – 64 uderzenia – zanotowała Hiszpanka Mireia Prat, która tym samym znalazła się na drugiej lokacie wraz z Niemką Izabellą Gasbą.

Azores Ladies Open to 12 turniej z cyklu Ladies Access Tour w tym sezonie. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa: Amirandes Ladies Open w dniach 24-26 października, w którym Martyna Mierzwa również weźmie udział, oraz Accesas Turkish Open od 28 do 30 listopada. Kolejny etap to Pre-Qualifying School w Maroku. Top 5 zawodniczek rankingu Ladies Access Tour zakwalifikuje się do European Ladies Tour. Kolejnych piętnaście otrzyma prawo gry w Final Stage Ladies Qualifying School.

Czwarte miejsce Martyny Mierzwy to nie tylko najlepszy wynik, jaki osiągnęła reprezentantka naszego kraju w turnieju zawodowym. Ta pozycja zapewniła jej awans w rankingu Order of Merit aż o 42 oczka. W tym momencie Polka jest na 61. miejscu, choć rozegrała dopiero trzy turnieje cyklu.

Wyniki turnieju 

źródło – PGA Polska
fot. strzalynafairwayu.pl

Brak komentarzy (0)

Napisz komentarz

© 2025 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: NO81 Sp. z o.o., z siedzibą w/przy: ul.  Kazimierza Górskiego 1/416, 81-304 Gdynia