Now Reading
Podium dla Szmidta i Gradeckiej w PZG Masters

Jan Szmidt Jr i Dominika Gradecka nie dali szans rywalom w zakończonym w miniony weekend ostatnim turnieju tegorocznej serii Citi Handlowy Polish Championships – PZG Masters.

Jan Szmidt Jr, tegoroczny Mistrz Polski Juniorów, na prowadzenie wysunął się już w pierwszej rundzie rywalizacji na podwarszawskim polu golfowym Sobienie G&CC i nie dał go sobie odebrać do końca turnieju. Szmidt, z łącznym wynikiem -1 (212 uderzeń), jako jedyny ukończył zawody z minusowym wynikiem, pokonując drugiego w stawce – 14-letniego Jakuba Dymeckiego różnicą 14 uderzeń (226 uderzeń, +13). Na trzeciej pozycji rywalizację ukończył William Carey (229, +16). Czwarty był junior Jakub Szyja (+19).

W klasyfikacji kobiet podium zdominowały reprezentantki wrocławskiego klubu Toya G&CC. Dominika Gradecka z łącznym wynikiem 235 uderzeń, +22 znalazła się na czele stawki, przed Karoliną Schneider (247, +34). Jako trzecia rywalizację ukończyła tegoroczna Mistrzyni Polski Mid-Amatorek – Oksana Wojtkiewicz (248, +35).

W ostatnim mistrzowskim turnieju w tym roku udział wzięło przeszło sto golfistek i golfistów z całego kraju.

Turniej PZG Masters jak ostatni z tegorocznych zawodów mistrzowskich Polskiego Związku Golfa rozstrzygał również o ostatecznym kształcie Rankingu PZG. Zwycięzcy w głównych klasyfikacjach rankingu (kobiet i mężczyzn) oraz laureaci Klubowego Pucharu Polski i Klubowego Pucharu Polski Juniorów zostaną uhonorowani podczas Gali Polskiego Golfa, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie.