Teraz czytasz
Mateusz Gradecki w kolejnym turnieju DP World Tour. Tym razem Polak powalczy w magicznej Kenii

Mateusz Gradecki w kolejnym turnieju DP World Tour. Tym razem Polak powalczy w magicznej Kenii

Mateusz Gradecki gra w tym tygodniu w kolejnym turnieju DP World Tour. Tym razem liga przeniosła się do magicznej Kenii na pole golfowe Muthaiga GC położone w okolicach Nairobi. Do walki o tytuł w Magical Kenya Open Presented by Absa dołączył obrońca tytułu sprzed roku – Chińczyk Wu Ashun.

Ashun dwanaście miesięcy temu ukończył finałową rundę z wynikiem 65 uderzeń, zostając pierwszym golfistą z Azji, któremu udało się wygrać w tym turnieju. Był to jego czwarty tytuł w DP World Tour, tym cenniejszy, że wywalczony na oczach żony i nowo narodzonej córki. W tym sezonie Chińczyk wystąpił w siedmiu turniejach cyklu, sześć razy przeszedł cuta, a jego najlepszym startem był ten w Investec South African Open Championship w grudniu, w którym zajął 9. miejsce.

Polscy kibice z pewnością będą śledzić natomiast występ Mateusza Gradeckiego, który po nieudanym dla niego występie w turnieju Hero Indian Open (Polak nie przeszedł cuta) wznawia rywalizację w DP World Tour.

W pierwszych dwóch rundach Gradi zagra w jednej grupie z Duńczykiem Lucasem Bjerregaradem i Belgiem Christopherem Mivisem. Rywalizację można śledzić na żywo na kanale Golf Channel Polska (transmisje: czwartek – piątek od godz. 10:00, sobota – niedziela od 10.30).

Wśród zawodników, którzy powalczą o podział łącznej puli nagród w wysokości 1,75 mln euro jest także Niemiec Marcel Siem, który w minionym tygodniu po ośmiu latach przerwy stanął na podium w turnieju DP World Tour. 42-letni Niemiec odniósł emocjonujące zwycięstwo w Hero Indian Open, które zapewniło mu awans na ósme miejsce w rankingu Race to Dubai.

Livescoring

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o