Now Reading
Meronk z kartą PGA Tour na 2024 r.

Meronk z kartą PGA Tour na 2024 r.

Adrian Meronk konsekwentnie pnie się po kolejnych szczeblach golfowej kariery. Po bardzo udanym sezonie w europejskiej lidze DP World Tour, którego najświetniejszymi momentami były trzy z czterech w sumie zwycięstw na europejskim tourze, Polak zakończył rok na 4. pozycji w rankingu Race to Dubai.

Adrian w finałowym turnieju DP World Tour Championship w Dubaju zajął co prawda 32. pozycję (triumfował Duńczyk Nicolai Hojgaard), ale obrobił pierwsze miejsce w klasyfikacji zawodników bez prawa do gry w USA. Tym samym to on otworzył listę 10 graczy, którzy zapewnili sobie  możliwość gry w amerykańskiej lidze PGA Tour w sezonie 2024. Jako najlepszy zawodnik z tego rankingu Meronk uzyskał tzw. fully exempt, czyli taką kartę członkowską, jak dyspnują gracze, którzy zajęli miejsce w top125 FedExCup. Dodatkową premią dla Polaka będzie również możliwość wzięcia udziału m.in. w turnieju THE PLAYERS Championship.

W rankingu Race to Dubai już po raz piaty w karierze triumfował Rory McIlroy. Wygrana nie była niespodzianką, bo już przed rozpoczęciem turnieju w Dubaju McIlroy miał przewagę tak dużą, że nikt nie był w stanie go wyprzedzić.

Wyniki turnieju DP World Tour Championship

Ranking Race to Dubai

fot. Marek Darnikowski

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o