Now Reading
Kolejne modele w rodzinie Titleist: Drivery TSR

Kolejne modele w rodzinie Titleist: Drivery TSR

 Wśród kijów golfowych oferowanych przez uznaną wśród golfistów na całym świecie markę Titleist pojawiały się ostatnio drivery z linii TSR, w których do perfekcji dopracowana została aerodynamika dla jeszcze większej prędkości drive’ów.

Rodzina driverów Titleist TSR obejmuje model TSR2, którego celem jest maksymalna wybaczalność; TSR3, który jest przeznaczony dla graczy o wyższym poziomie umiejętności, których uderzenia z większą częstotliwością trafiają w środek lica, generując tym samym dodatkową moc przy uderzeniach w centrum oraz TSR4, który koncentruje się na najniższym spinie i bardziej zwartym kształcie strzału. Każdy z modeli zyskał nowy design główki, w każdym środek ciężkości został przesunięty bardziej do przodu, w każdym zastosowano udoskonalenia aerodynamiczne, aby jeszcze bardziej zwiększyć prędkość główki kija.

Bardziej zaawansowana aerodynamika

Szybkość drive’ów, począwszy od debiutu kilka lat temu modeli driverów oznaczonych skrótem TS (Titleist Speed) – TS2 i TS3, była jednym z głównych założeń marki. Przy konstruowaniu kolejnej, trzeciej już generacji driverów TS skupiono się w jeszcze w większym stopniu na aerodynamice, wiedząc, że jest to jeden z najważniejszych sposobów na poprawę prędkości główki kija. I tak modele TSR posiadają – wśród wielu innych udoskonaleń – nowy kształt główki z systemem wymiennych ciężarków, dzięki którym można odpowiednio zmieniać swingweight kija.

Dzięki możliwości niezależnego kształtowania realnego kąta główki, drivery posiadają także aż 16 ustawień, z których można wybrać optymalną dla siebie. Zmiana loftu/lie powoduje, że każdy może dostosować trajektorię lotu piłki do swoich umiejętności i preferencji.

Precyzyjne dopasowanie i holistyczny MOI

Klucz do większej celności wygląda inaczej dla każdego golfisty. Niezależnie od tego, czy chce on poprawić kontrolę rotacji, kąt startu czy punkt uderzenia, fitter kijów Titleist może w najlepszy możliwy sposób skonfigurować model TSR, tak by spełnił on oczekiwania gracza. Połączenie unikalnego systemu SureFit i wielu projektów główek o wysokim współczynniku MOI, to gwarancja tego, że konstruktorzy marki zrobili wszystko, by golfiści znaleźli odpowiedni dla siebie model drivera – taki, dzięki któremu będą częściej trafiać centralne uderzenia, a tym samym generować większą prędkość i odległość drive’ów.

Najlepsze materiały

Materiały używane w TSR, w tym rzadkie stopy stosowane przez NASA, zostały wybrane z jednego jasnego powodu: są najlepsze do budowy kijów golfowych. Cechuje je wyjątkowa wytrzymałość i trwałość, nic zatem dziwnego, że zostały zastosowane w kijach uznawanych za najlepsze na zawodowych tourach.

Jakość potwierdzona przez zawodowców

Proces projektowania kijów marki Titleist zaczyna się i kończy na graczach występujących regularnie w najlepszych zawodowych ligach świata. Bez względu na to, co wskazują skomplikowane modele komputerowe lub testy, żaden produkt nie jest uważany za gotowy, dopóki specjaliści marki nie sprawdzą, jak działa on w rękach zawodowców na tourze. „Nie mogę się doczekać, aby włożyć je do torby” – to częste zdanie słyszane przy premierze nowych modeli. W przypadku linii TSR było podobnie.

W gronie zawodowych golfistek grających driverem TSR jest m.in. Emily Padersen.
I kolejne golfowa ambasadorka marki Titleist – Danielle_Kang.

Więcej o driverach TSR

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o