Teraz czytasz
Porsche Golf Cup: Uczestnicy zagrają o udział w światowym finale na Majorce

Porsche Golf Cup: Uczestnicy zagrają o udział w światowym finale na Majorce

Na sam koniec sezonu pora na prawdziwą perełkę. Pomiędzy 15–16 października na polu Sobienie Królewskie Golf & CC odbędzie się turniej Porsche Golf Cup, podczas którego wyłoniona zostanie polska reprezentacja na światowy finał serii Porsche na Majorce.

Porsche Golf Cup to cykl turniejów golfowych, który należy do najbardziej cenionych wydarzeń dla klientów firmy Porsche. Zainicjowany w 1988 roku w Niemczech, z czasem przekształcił się w imprezę o międzynarodowej skali, w której ostatnim razem w turniejach kwalifikacyjnych na całym świecie rywalizowało ponad 14 000 klientów Porsche.

Porsche Golf Cup World Final to golfowe wydarzenie najwyższych lotów, dlatego nic dziwnego, że jest obiektem westchnień tysięcy golfistów. Uwaga, wydarzeniem zarezerwowanym jedynie dla klientów tej marki!

W tym roku światowy finał Porsche Golf Cup powrócił po dwuletniej przerwie i to w podwójnym wydaniu. Podczas finałowych rozgrywek 2020 i 2022 najlepsi golfiści w rodzinie Porsche spędzili ekscytujące dni na Majorce, rywalizując na zjawiskowych polach Club de Golf Alcanada oraz Canyamel Golf. Oprócz golfa każdy uczestnik tego wydarzenia mógł zasmakować wyjątkowej atmosfery finałów podczas licznych wydarzeń towarzyszących. Złożyły się na nie min. powitalne przesłanie od ambasadora marki Porsche Paula Caseya, powitalna kolacja nad brzegiem morza, a po finałach – spektakularna „Noc zwycięzców”. Osoby towarzyszące mogły wziąć udział w osobnym turnieju golfowym, a także wybrać się na Porsche Road Tour i odkryć wyspę za kierownicą różnych sportowych aut ze Stuttgartu-Zuffenhausen.

Team Poland podczas tegorocznego połączonego finału Porsche Golf Cup World Final.
Team Poland podczas tegorocznego połączonego finału Porsche Golf Cup World Final.

O tym, kto wejdzie do Team Poland i weźmie udział w kolejnej edycji Porsche Golf Cup World Final zadecydują wyniki rywalizacji w Sobieniach Królewskich. Zawody rozgrywane będą w formacie stableford netto w trzech kategoriach HCP oraz w stroke play brutto (wspólnie dla kobiet i mężczyzn). Nagrodą główną dla zwycięzców poszczególnych kategorii (4 osoby) jest wyjazd na światowy finał Porsche na Majorce wraz z osobami towarzyszącymi. Uwaga, Porsche Golf Cup World Final jest wydarzeniem zarezerwowanym jedynie dla klientów Porsche, dlatego aby wygrać wyjazd trzeba być właścicielem samochodu tej marki.

Turniej w Sobieniach połączony będzie z jazdami testowymi najnowszymi modelami marki Porsche, masą dodatkowych konkursów oraz wieczornym rozdaniem nagród w salonie Porsche Centrum Warszawa.  Na uczestników czeka dużo motoryzacyjnych emocji, golfowej rywalizacji i sportowej adrenaliny.

Zapisy na turniej Porsche Golf Cup

Pierwszeństwo udziału w turnieju mają klienci Salonu Porsche Centrum Warszawa, następnie klienci Porsche Polska, a w dalszej kolejności pozostali zainteresowani.

 

fot. Porsche Golf Cup

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o