Teraz czytasz
The Open oficjalnie odwołane. Znamy daty najważniejszych turniejów

The Open oficjalnie odwołane. Znamy daty najważniejszych turniejów

the open

R&A postanowiło odwołać The Open 2020. W światowym kalendarzu golfowym doszło do wielu kluczowych zmian – poznaliśmy daty pozostałych turniejów wielkoszlemowych.

Po raz pierwszy od zakończenia II Wojny Światowej golfiści nie będą rywalizować w The Open. Organizatorzy zdecydowali się przesunięciu rywalizacji na Royal St. George’s o rok – turniej ma się odbyć w dniach 18-21 lipca 2021 roku. Oznacza to, że o rok przesunie się też rozegranie 150. edycji The Open na St. Andrews.

„Bardzo troszczymy się o nasze mistrzostwa i ta decyzja była dla nas bardzo trudna. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób może czuć się rozczarowanych, ale w obecnej sytuacji to jedyny odpowiedzialny krok.” – stwierdził Martin Slumbers, szef R&A.

Ale to nie koniec ważnych zmian z punktu widzenia golfistów i entuzjastów tej gry. We wspólnym oświadczeniu najważniejszych golfowych organizacji mamy określone nowe daty kluczowych turniejów sezonu 2020.

Masters, które miało się odbyć już w tym tygodniu, zostało przeniesione na listopad. PGA Championship odbędzie się w sierpniu, a US Open przeniesiono na wrzesień, na tydzień przed Pucharem Rydera. Wszystkie turnieje odbędą się w USA.

Dodatkowo PGA Tour planuje, że kończące sezon w tej lidze FedExCup Play-offs rozpoczną się w dniach 13-16 sierpnia i odbędą się w cztery następujące po sobie weekendy.

Najważniejsze turnieje sezonu 2020:

6-9 sierpnia: PGA Championship, TPC Harding Park, San Francisco, Kalifornia
17-20 września: US Open, Winged Foot Golf Club, New York
25-27 września: Puchar Rydera, Whistling Straits, Wisconsin
12-15 listopada: Masters, Augusta National Golf Club, Georgia

Terminarz FedExCup Playoffs:

13-16 sierpnia – Wyndham Championship, Sedgefield Country Club
20-23 sierpnia – THE NORTHERN TRUST, TPC Boston
27-30 sierpnia – BMW Championship, Olympia Fields CC
4-7 września – TOUR Championship, East Lake Golf Club

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o