Teraz czytasz
US Open przeniesione? Decyzja w połowie kwietnia

US Open przeniesione? Decyzja w połowie kwietnia

US Open

Masters i PGA Championship na pewno nie odbędą się w zaplanowanych terminach. Co z US Open? Media w USA spodziewają się, że trzeci turniej wielkoszlemowy też zostanie przełożony po tym, jak zamknięto pole, na którym ma się odbyć turniej.

120. edycja US Open jest zaplanowana na dni 18-21 czerwca na polu Winged Foot Golf Club w Mamaroneck w stanie Nowy Jork. Ale jej organizacja stoi pod znakiem zapytania. USGA obstaje przy swoim zdaniu, że decyzja zostanie podjęta w połowie kwietnia, ale chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że trzeba szukać nowego terminu. Tym bardziej, że klub-gospodarz jest zamknięty i wszystkie prace przygotowawcze do turnieju zostały wstrzymane. Dodatkową kwestią są eliminacje do turnieju, których nie da się przeprowadzić w warunkach panującej epidemii.

Mówi się o tym, że US Open zostanie przeniesione na końcówkę sierpnia lub początek marca. Ale to tylko spekulacje. Cały golfowy kalendarz czeka przecież sporo zmian – Masters i PGA Championship nie mają nowych dat wyznaczonych. PGA Tour anulowało osiem turniejów, ale trzeba inaczej poukładać te, które jeszcze odwołane nie zostały.

Na razie nic nie wskazuje na to, by nie odbyło się The Open. Turniej na polu Royal St. George’s zaplanowano na 16-19 lipca.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o