Now Reading
5 rzeczy, o których warto pamiętać na początku sezonu

5 rzeczy, o których warto pamiętać na początku sezonu

Wiosna rozkwitła, niemal na wszystkich polach golfowych rozpoczyna się turniejowe granie, wielu golfistów już ma za sobą pierwsze towarzyskie rundy. Pierwsze wizyty na polu po dłuższej, zimowej przerwie mogą być dość „bolesne”. Jak wrócić do gry bezboleśnie?

1. Przygotuj sprzęt. Sprawdź, czy gripy są w dobrym stanie czy może trzeba je wymienić, wyczyść kije przed pierwszą wizytą na polu, sprawdź w jakim stanie masz buty i rękawiczkę i czy czegoś w twojej golfowej torbie nie brakuje. Na pierwsze rundy weź nieco więcej piłek. Na wszelki wypadek.

2. Pamiętaj o rozgrzewce. Pierwsze wizyty na polu mogą okazać się bardzo trudne. Jeśli zimą regularnie nie ćwiczyłeś, minie trochę czasu zanim twój organizm przystosuje się do golfowych obciążeń. Rozgrywka jest kluczem, by uniknąć frustracji na polu. Dobrze jest nie tylko wybić koszyk na driving range przed rundą, ale też przygotować poszczególne partie mięśni i stawy. Ćwiczenia aerobowe, spacery czy bieganie to także ważny element treningu golfowego. Na początku sezonu szczególnie łatwo o kontuzje, dlatego warto robić wszystko, by ich uniknąć.

3. Jeśli należysz do golfistów, którzy lubią nosić torbę na plecach pamiętaj o tym, by zakładać szelki na oba ramiona. Jeśli twoja torba ma pasek pozwalający nosić ją tylko na jednym ramieniu, co dołek zmieniaj ramię, by zbytnio nie przeciążyć jednej strony ciała. Jeśli korzystasz z wózków staraj się pchać go przed sobą a nie ciągnąć.

4. Odpuść sobie liczenie. Jeśli nie grasz w turnieju, a towarzysko lub treningowo nie zapisuj dokładnie wszystkich wyników. Będziesz czuł jak ci idzie. Skupiaj się na tym, by każde uderzenie było dobre, pracuj nad swoją grą. W pierwszych wizytach na polu to naprawdę bardzo ważne.

5. Pomyśl o dodatkowym treningu. Granie na polu jest wspaniałą rozrywką, ale żeby osiągać dobre treningi, trzeba pracować nad swoją grą. Warto rozważyć częstsze wizyty na driving range’u, by doszlifować swój swing. Dobrym pomysłem jest też wybrać się raz na jakiś czas na małe pole golfowej akademii, by wyćwiczyć krótką grę, która na polu często okazuje się kluczowe. Zaprzyjaźnij się z treningowym greenem, odpłaci ci się to na polu.

[fot]fot. Marek Darnikowski[/fot]
Brak komentarzy (0)

Napisz komentarz

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o