Now Reading
Adrian Meronk rywalizuje w Nedbank Golf Challenge

Adrian Meronk rywalizuje w Nedbank Golf Challenge

Adrian Meronk bierze w tym tygodniu udział w przedostatnim tegorocznym turnieju cyklu DP World Tour – Nedbank Golf Challenge. Polak będzie walczył nie tylko o jak najwyższą pozycję w rywalizacji w Sun City, ale także o utrzymanie pierwszego miejsca w rankingu, w którym stawką jest pełnoprawna karta PGA Tour na przyszły sezon.

Nedbank Golf Challenge to ostatni przystanek DP World Tour przed wielkim finałem w Dubaju – DP World Tour Championship, który rozpocznie się już 16 listopada. Nedbank Golf Challenge rozgrywany jest na polu Gary Player GC w RPA.

Dla Adriana Meronka to już drugi start w tych zawodach. Polak zadebiutował w Nedbank Golf Challenge w Sun City w zeszłym roku. Meronk zakończył wówczas turniej na 36. pozycji z rezultatem +1.

„To dla mnie nagroda za udany sezon – w turnieju gra tylko 66 graczy, zatem zawsze dobrze jest uczestniczyć w tym wydarzeniu na koniec roku. Pole wygląda fantastycznie, pogoda zapowiada się bardzo dobrze, więc będzie to z pewnością dobry tydzień. Pole jest jednak dość zwodnicze, mam zatem nadzieję, że doświadczenie zebrane w zeszłym roku zaprocentuje i poprawię swój ubiegłoroczny wynik”, mówił Meronk w wywiadzie dla DP World Tour.

Adrian wraz z dziewczyną Melanią tuż przed turniejem mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – spotkaniu z lwami podczas wyprawy na safari. A to tylko jedna z atrakcji, jakie zawodnikom i towarzyszącym im bliskim może zapewnić Republika Południowej Afryki. Nic dziwnego, że gracze na turniej ten zabierają często całe swoje rodziny.

Przed turniejem Adrian wraz z dziewczyną mieli okazję wziąć udział w niecodziennej atrakcji.

Przed Polakiem jednak ważny tydzień, który może zadecydować o jego dalszej karierze. Meronk jest zdeterminowany, aby jak najlepiej wykorzystać następne dwa tygodnie, chcąc zająć jak najwyższe miejsce w rankingu Race to Dubai i przy okazji zdobyć kartę PGA TOUR.

„Jestem na świetnej pozycji przed tymi ostatnimi decydującymi tygodniami. To, co mogę teraz zrobić, to po prostu skupić się na swojej grze i grać tak dobrze, jak tylko potrafię. Zobaczymy, co się wydarzy pod koniec tygodnia”, mówił.

Konkurencja jest ostra, bo w grupie 66 zawodników, którzy przybyli do Sun City, jest m.in. Ryan Fox. Golfista w zeszłorocznym turnieju Nedbank Golf Challenge zajął drugie miejsce za Tommym Fleetwoodem. Fox jest obecnie w niesamowitej formie, której owocem było zwycięstwo w BMW PGA Championship w Wentworth i drugie miejsce podczas turnieju Alfred Dunhill Links Championship.

Stawka najbliższych dwóch tygodni i dla niego, i dla Meronka jest wysoka. Foxa (2773,39) i Adriana (2775,19) dzielą obecnie mniej niż dwa punkty w rankingu całego sezonu w walce o najwyższą kartę PGA Tour. Dziesięć kart PGA TOUR dostępnych jest bowiem dla najwyżej sklasyfikowanych graczy, którzy nie posiadają jeszcze statusu PGA TOUR. Najlepszy zawodnik z tego rankingu uzyska tzw. fully exempt, czyli taką kartę, jak mają gracze, którzy zajęli miejsce w top125 FedExCup. Dodatkową premią dla zwycięzcy będzie również możliwość wzięcia udziału w turnieju THE PLAYERS Championship. W europejskim wyścigu prowadzi jak na razie Meronk. Zobacz RANKING.

I chociaż Fox przyznaje, że „złapanie” McIlroya, będącego obecnie na czele stawki Race to Dubai, byłoby dla niego dodatkowym bonusem podczas ostatnich dwóch tygodni w Republice Południowej Afryki i Dubaju, to jego głównym celem jest zmniejszenie luki między nim a Meronkiem i zdobycie najwyższej karty PGA Tour.

„Adrian grał w tym roku fantastycznie w golfa, więc mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni będziemy mogli stoczyć zaciętą bitwę. Jest jeszcze kilku innych chłopaków, którzy z pewnością także będą liczyć się w tej grze”, mówił Fox.

Podczas swojego ostatniego startu w tourze Meronk odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie i czwarte w swojej karierze w Estrella Damm N.A. Andalucia Masters, uzyskując ostatniego dnia wynik 6 poniżej 66 i wygrywając jednym strzałem.

W czwartek Polak wystartuje  o godz. 11:10 (12:10 czasu polskiego), a w grupie towarzyszyć mu będą Amerykanin Max Homma oraz broniący tytułu zwycięzcy Anglik Tommy Fleetwood.

Livescoring

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o