Now Reading
Czas tworzy wartość. Unikalny koncept mieszkaniowy w Gdańsku

Czas tworzy wartość. Unikalny koncept mieszkaniowy w Gdańsku

Dzieła sztuki, klasyczne samochody, wielkie wina… to, co najlepsze, zyskuje z czasem. Tak, jak koncept mieszkaniowy Opacka – położony w gdańskiej Oliwie, architektoniczny unikat doceniany przez prawdziwych koneserów klasyki, piękna i wygody.

 

Malownicze położenie

W Oliwie, historycznej dzielnicy Gdańska, ukrytej wśród malowniczych terenów zielonych Trójmiasta, powstała Opacka – kameralna inwestycja doceniana w prestiżowych konkursach i plebiscytach na najciekawszą inwestycję roku. Zlokalizowana w miejscu o ponad 8 wiekach bogatej historii, naturalnie wtapia się w klimatyczne otoczenie, nawiązując swoją architekturą do okolicznej zabudowy.

Tuż obok mieści się Pałac Opatów i Park Oliwski ze spektakularną roślinnością, palmiarnią, japońską bramą Thori i urokliwymi zaułkami. Latem odbywa się tam Festiwal Mozartowski, a zimą podziwiać można świąteczne iluminacje.

Tuż obok inwestycji mieści się Pałac Opatów i Park Oliwski.

Apartamenty w parku

Integralną częścią inwestycji jest rozległy park o powierzchni 5000 m2, który powstał na zrewitalizowanych terenach pocysterskiego klasztoru. Inwestor przekształcił go w urokliwe, klimatyczne miejsce, które zachęca do codziennych spacerów. Bieg ścieżek wzdłuż osi widokowej eksponuje panoramę ze słynną na całym świecie Archikatedrą. Niespotykana wprost ilość zieleni oddziela Opacką od zgiełku miejskiej aglomeracji, zapewniając jej mieszkańcom ciszę i spokój. Będąc nieco na uboczu – Opacka nadal pozostaje bardzo dobrze skomunikowana z Sopotem, z biznesowym centrum Oliwy czy z trójmiejską obwodnicą.

Ponadczasowa architektura

Opacka to cztery kameralne budynki i tylko 51 apartamentów. Ich architekturę cechuje szacunek dla historii dzielnicy; skośne dachy, lukarny na ostatniej kondygnacji twórczo interpretują zabudowę starej Oliwy. Charakterystyczna dla inwestycji wszechobecna miedź, nabierając z czasem szlachetnej patyny, doskonale współgra z paletą naturalnych materiałów. Przeszklenia na całej wysokości budynków zacierają granicę między przytulnym wnętrzem a zieloną przestrzenią zewnętrzną, zapewniając przy tym optymalne doświetlenie. Warto podkreślić, że apartamenty na ostatniej kondygnacji mają ponadstandardową wysokość od 3,05 m do 4,20 m.

Inspirujące wnętrza

Części wspólne utrzymane są w stylistyce klasycznej elegancji. W wykończeniu dominują kamień, szlachetne drewno, marmur i szkło – co stanowi odniesienie do dawnej, historycznej zabudowy Starej Oliwy. We wszystkich architektonicznych detalach inwestycji Opacka widać niezwykłej klasy rzemiosło lokalnych stolarzy, kamieniarzy i szklarzy. Ich rękodzieło przekłada się na wysoki standard wykończenia wnętrz, który docenią prawdziwi koneserzy piękna. Dopracowane z największym pietyzmem wnętrza stanowią idealne tło dla prawdziwych dzieł sztuki. Specjalnie na potrzeby Opackiej, trójmiejska artystka Aleksandra Józefów, zainspirowana historią tego miejsca, stworzyła rzeźbę i płaskorzeźbę, które zostały odpowiednio wyeksponowane w częściach wspólnych inwestycji. Dzięki temu mieszkańcy Opackiej mogą mieć codzienny kontakt ze sztuką.

Charakterystyczna dla inwestycji wszechobecna miedź, nabierając z czasem szlachetnej patyny, doskonale współgra z paletą naturalnych materiałów.

Udogodnienia dla wymagających

Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji przestronną salę klubową ze stołem bilardowym i wysokiej jakości sprzętem hi-fi. W inwestycji tej klasy nie mogło zabraknąć świetnie wyposażonego fitnessu, siłowni oraz zacisznej strefy relaksu i saun. Dodatkowo w sezonie wiosenno-letnim na mieszkańców Opackiej czeka ukryte wśród zieleni klimatyczne patio, gdzie cisza i wszechobecny spokój zachęcają do relaksu na świeżym powietrzu. Wystarczy kilkuminutowy spacer, by dotrzeć do Lasów Oliwskich, części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie można aktywnie spędzić czas.

We wszystkich architektonicznych detalach inwestycji Opacka widać niezwykłej klasy rzemiosło lokalnych stolarzy, kamieniarzy i szklarzy.

Kunszt doceniany i nagradzany

Invest Komfort przez blisko 30 lat swojej działalności stworzył 50 inwestycji, które łączą w sobie najbardziej atrakcyjne lokalizacje w Trójmieście z jakością wykończenia, co zyskuje potwierdzenie w wielu zdobytych nagrodach i wyróżnieniach.  Apartamenty Opacka to wyjątkowe miejsce do życia, które dzięki doskonałej lokalizacji i zastosowaniu najwyższej klasy materiałów będzie wciąż zyskiwało na wartości. Warto podkreślić, że na rynku nieruchomości pod względem stopy wzrostu z inwestycji Gdańsk znajduje się w pierwszej piątce najbardziej rentownych największych polskich miast*.

* Źródło: Otodom Analytics.

Więcej szczegółów na:

Luksusowe apartamenty sprzedaż Gdańsk – Invest Komfort

Opacka to cztery kameralne budynki i tylko 51 apartamentów.
© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o