Now Reading
Gadżety, które poprawią Twoją grę w 2021 roku

Gadżety, które poprawią Twoją grę w 2021 roku

Trening, trening i jeszcze raz trening. W golfie nie ma dróg na skróty i aby uzyskiwać przyzwoite wyniki potrzeba wielu godzin intensywnych ćwiczeń czy to na driving range’u, czy też na putting greenie. Istnieją jednak sposoby, które pomogą uczynić ten trening ciekawszym i , co ważniejsze, skuteczniejszym. Oto gadżety, które warto wykorzystać podczas pracy nad niższym handicapem.

 

SuperSpeed Golf

Wykorzystywany przez setki profesjonalistów w celu zwiększenia prędkości i odległości uderzenia, SuperSpeed  zwiększa prędkość kija od 5 do 8 procent w ciągu 4-6 tygodni ćwiczeń. Tak przynajmniej obiecuje jego producent. Średnia prędkość swingu mężczyzny amatora wynosi 151 km/h. Dodaj do tego 8-11 km/h, a dostaniesz dodatkowe 10-19 m z tee, co może okazać się prawdziwym przełomem dla twojej gry.

www.superspeedgolf.com

V1 Golf free

Jeśli pracujesz nad swoim swingiem, twoje wyobrażenie o tym, co robisz, może się znacznie różnić od rzeczywistości. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest sfilmowanie swingu, do czego posłużyć może V1 Golf. Umożliwia on rejestrowanie swigu w zwolnionym tempie i analizowanie tego, co się dzieje, klatka po klatce. Możesz podzielić się materiałem ze swoim trenerem w celu uzyskania opinii lub bezpośrednio w mediach społecznościowych, oczywiście jeśli czujesz się wyjątkowo pewny siebie…

www.v1sports.com

Lustro PuttOut

Na lustrze znajdują się linie, które pomagają w poprawnym ustawieniu. Z kolei prowadnice pozwalają kontrolować, czy kij przechodzi prosto przez uderzenie, a bramka umożliwia trening startu piłki. Lustro, w zależności od potrzeb, można regulować, aby pasowało ono do twojego uderzenia i puttera. Korzystają z niego liczni profesjonaliści, którzy nie biorą za to pieniędzy. To powinno dać ci do myślenia.

www.puttout.golf

Statyw Smartphone

Aby materiał wideo twojego swingu był jak najbardziej użyteczny, ważne jest, aby ustawić aparat lub telefon po pierwsze, we właściwym miejscu, po drugie, tak, by zachował on stabilność. Lekki i przenośny statyw można łatwo przechowywać w torbie golfowej, gdy nie jest używany, a ustawienie go na drivingu czy nawet na polu golfowym zajmuje tylko chwilę.

www.amazon.co.uk

Mata do puttowania FORB Home Golf

Poświęć 15 minut dziennie na macie do puttowania i obserwuj, jak spada twój handicap. Wiele mat nie ma dołków, inne z kolei mają tak strome nachylenie, że puttowanie na nich staje się absurdalne. Ta mata, dostępna w rozmiarach 3 i 4 m, ma trzy otwory i delikatne nachylenie wynoszące 2,5 cm. W celu łatwego przechowywania można ją bez problemu zwinąć, a dzięki temu, że wykonana została z niegniotącego się materiału, nie ma obaw, że piłka będzie się po niej źle toczyć.

www.forbgolf.co.uk

 

Mata AcuStrike Gollf  

Zwycięzca nagrody za najlepszy nowy produkt podczas PGA Merchandise Show 2019. Ten prosty, ale genialny w użyciu gadżet pomoże ci wypracować czyste uderzenie i sprawi, że twoje strzały staną się znacznie efektywniejsze. Po prostu umieść piłkę w wyznaczonym miejscu i uderz. Mata dostarczy ci wszelkie informacje zwrotne, o kontakcie, miejscu trafienia w piłkę a nawet o ścieżce, po jakiej poruszał się kij.

www.acustrikegolf.com

Siatka do chippowania Rukket Pop-up

Zamień swój ogród w obszar krótkiej gry, dzięki tej łatwej w użyciu siatce do chippowania. Ma ona trzy cele, natychmiastowo się rozkłada i składa, jest łatwa do przechowywania i transportu. Możesz używać jej nawet w pomieszczeniu, używając 12 piłek treningowych z pianki, które są w zestawie, chyba że czujesz się wystarczająco odważny, aby trenować w biurze z Pro V!

www.rukket.com

 

Rapsodo Mobile Launch Monitor

Radary pokazują dokładnie, co dzieje się przy uderzeniu i podczas lotu piłki. Niestety, Trackman lub GC2 kosztuje krocie, co jest zbyt drogim zakupem dla większości z nas. Ten mobilny radar dostarcza wiele takich samych informacji, w tym prędkość główki kija, prędkość piłki, smash factor, odległość, kąt i kierunek startu i to za ułamek tej ceny. Pod względem szczegółów nie może dorównać tym najlepszym, ale jest przyzwoitą alternatywą, biorąc pod uwagę cenę. Jest też znacznie łatwiejszy do noszenia niż pełnowymiarowy radar.

www.rapsodo.com/golf

Arccos 360

Jedyny w pełni automatyczny system rejestrujący każde wykonane uderzenie i umożliwiający uzyskanie szczegółowych informacji nie tylko o tym, jak daleko uderzasz każdym kijem, ale także o twoich zyskanych uderzeniach driverem, w grze na green, przy chippowaniu, uderzeniach z bunkra i przy puttowaniu.

Po sparowaniu z telefonem służy również jako GPS, który w połączeniu z danymi dotyczącymi dystansu dla poszczególnych kijów pomoże ci wybrać odpowiedni kij. Jak twierdzi producent, użytkownicy tego gadżętu obniżają handicap średnio o 3,77 uderzeń w ciągu roku.

www.arccosgolf.com

LineFix360

Linia wokół obwodu piłki to fantastyczna pomoc w ustawianiu putta i jest całkowicie legalna, także podczas turniejów. To najlepsze narzędzie, którego próbowaliśmy, aby upewnić się, że linia uderzenia jest idealnie prosta. Możesz postarać się o tańsze, plastikowe alternatywy, ale nie trzymają one piłki tak pewnie.

www.groovefix.com

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o