Now Reading
„Golf&Roll” – pierwszy na starcie sezonu!

„Golf&Roll” – pierwszy na starcie sezonu!

Nowy numer magazynu otwiera nowy golfowy sezon. Zaczynamy!

 

Nasza dziewczyna z okładki – Dorota Zalewska: „Teraz albo nigdy”

Na okładce nowego w tym sezonie numeru nie mogło zabraknąć tej dziewczyny. Dorota Zalewska ma 24 lata i właśnie spełniła swoje wielkie marzenie – grę w pierwszej zawodowej lidze kobiet European Ladies Tour. Pochodząca ze Szczecina golfistka do roli tej przygotowywała się od lat, najpierw grając dla kadry narodowej, potem szlifując swoje umiejętności na studiach w USA. Za oceanem nie było łatwo – droga na wyżyny golfa akademickiego w Stanach oznaczała dla niej krew, pot i łzy. W tym roku popłynęły wreszcie inne – łzy szczęścia. Zawodowy golf właśnie stanął przed nią otworem, jednak by utrzymać się w lidze potrzebuje nie tylko dobrze grać, ale i pozyskać sponsorów.

Dorota Zalewska zaczyna spełniać swoje golfowe marzenia. For. G&R/Filip Klimaszewski
Dorota rozpoczęła już starty w zawodowych turniejach LET. Fot. G&R/Filip Klimaszewski
Cel na ten sezon? Utrzymać się w lidze i znaleźć sponsorów. Fot. G&R/Filip Klimaszewski

Rick Shiels: Lekcja golfa z gwiazdą YouTube

Jeden z najsłynniejszych trenerów golfa na świecie, gwiazda YouTube, Rick Shiels dzieli się swoimi ulubionymi poradami, które pomogą ci obniżyć wyniki i wznieś swoją grę na wyższy poziom.

Rick Shiels dzieli się wskazówkami dotyczącymi gry. Fot. Bauer Media Limited

Adrian Meronk LIV Story

Wraz z początkiem nowego roku kibiców Adriana Meronka zaskoczyła informacja o transferze Polaka do ligi LIV Golf. Wiadomość ta dosłownie podzieliła polskich golfistów. O komentarz i powody tej decyzji zapytaliśmy samego zainteresowanego, który opowiedział nam o kulisach sprawy. Na zestawienie zysków i strat z pewnością przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem odsyłamy Was do wywiadu z Adrianem, pierwszym takim w polskich mediach po ogłoszeniu tej elektryzującej informacji.

Adrian Meronk gra od tego sezonu w lidze LIV Golf – Fot. Scott Taetsch/LIV Golf.

Challenge Tour znowu w Polsce

W tym roku polski golf czeka na jedno ważne wydarzenie – turniej Rosa Challenge Tour z cyklu European Challenge Tour. Cykl powróci do Polski po całych 15 latach nieobecności. Ostatnie turnieje tej serii odbyły się u nas 2008 i 2009 r. za sprawą DHL Wrocław Open, które postawiły porzeczkę niezwykle wysoko. Pokusiliśmy się o to, by wrócić wspomnieniami do tamtych fantastycznych dni, w których golf nie tylko królował na polu golfowym, jeszcze wtedy Toya G&CC, ale na całym wrocławskim Rynku.

We Wrocławiu pojawił się m.in. Nicolas Colsaerts, późniejsza gwiazda europejskiego i światowego golfa.Tu na zdjęciu z ówczesnym prezesem PGA Polska Markiem Podstolskim. Fot. Golf24/Marek Darnikowski
Turniejom we Wrocławiu towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla kibiców i publiczności, a także wydarzenia towarzyszące. Celem organizatorów była szeroka popularyzacja tego sportu. Fot. Golf24/Marek Darnikowski

Rollback alert. Piłki do wymiany!

Jak zawsze śledzimy dla Was także ważne informacje ze świata – rollback, czyli „cofnięcie” piłek golfowych staje się faktem! R&A i USGA w końcu przekazały powszechnie oczekiwaną wiadomość, że warunki testowania zgodności piłek golfowych ulegną zmianie, co spowoduje, że prawie każda piłka golfowa w obiegu będzie niezgodna z przepisami od stycznia 2028 roku. Wyjaśniamy, co to oznacza dla profesjonalistów, a co dla gry amatorów.

Człowiek za 600 milionów dolarów

Po miesiącach plotek i zaprzeczeń Jon Rahm wywołał falę szoku w świecie golfa, podpisując umowę o wartości 450 milionów funtów z Saudyjczykami. Ale co ruch ten oznacza dla PGA Tour i Jaya Monahana oraz jak wpłynie na umowę ramową i przyszłość profesjonalnego golfa? Zebraliśmy dla Was wszystkie informacje, które do tej pory ujrzały światło dzienne.

Jon Rahm to bohater najgłośniejszego transferu do LIV Golf. Scott Taetsch/LIV Golf)

Martin Slumbers: „Piłka golfowa lata za daleko, a my gramy za wolno”

W obszernym wywiadzie Martin Slumbers, dyrektor generalny R&A, opowiada o regułach gry, różnorodności, tempie gry, różnicach w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn oraz kryteriach kwalifikacji do The Open. Zapytaliśmy go również o porażkę LIV w światowym rankingu  zmiany w harmonogramie The Open, niechęć PGA Tour do wprowadzenia nowych zasad dotyczących piłki golfowej oraz o to, czy R&A podejmie rozmowy z saudyjskim publicznym funduszem inwestycyjnym.

Golf według Netflixa

Znany serwis VOD do sportowych seriali dokumentalnych o Formule 1, tenisie i futbolu amerykańskim dodał też serię o golfie. Rok po debiucie „Full Swing” (w Polsce: „Za jednym zamachem”) powraca. Powrót ten recenzuje Krzysztof Rawa.

Golfowe rundy: Marrakesz, Ras Al Khaimah, Mauritus

Redaktorzy „Golf&Rolla” wybrali się tym razem na golfa w egzotyczne rejony świata i odkryli kolejne fantastyczne miejsca do gry w golfa.

Golf na warszawskich Siekierkach

Po udanym otwarciu w 1922 r. Poznańskiego Klubu Golfowego, w kręgach dyplomatów zaczęto rozważać uruchomienie podobnej inicjatywy w Warszawie. Sprzyjała temu okoliczność przeniesienia do odbudowującej się stolicy, przebywających uprzednio w Poznaniu, przedstawicielstw placówek dyplomatycznych. Tak powstał klub golfowy na obrzeżach Warszawy w miejscowości Siekierki. Historię tę przybliża Elżbieta Grendecka.

To i wiele więcej w najnowszym numerze „Golf&Rolla”!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o