Now Reading
Karolinka Golf Park: W czerwcu otwarcie pełnej osiemnastki

Karolinka Golf Park: W czerwcu otwarcie pełnej osiemnastki

Na 15 czerwca tego roku zaplanowano oficjalne otwarcie drugiej dziewiątki pola golfowego Karolinka Golf Park. Dobiegają już prace, mające na celu udostępnienie golfistom pełnych 18 dołków.

Pole nabiera już finalnych kształtów, by na czerwiec wszystko było gotowe. Druga dziewiątka będzie miała charakter leśny, za jego budowę odpowiedzialna była firma All Golf Services, czyli rodzinny team Szadnych.

Na 14 czerwca zaplanowano konferencję prasową dla dziennikarzy, którzy będą mieli potem możliwość zobaczenia na żywo efektów wielomiesięcznych prac. Z kolei 15 dnia odbędzie się turniej otwarcia, który zakończy wieczorny bankiet z atrakcjami.

Nowe dziewięć dołków będzie położone całkowicie w lesie a ich długość z tylnych tee przekroczy 3000 metrów. Standardowe dwa par 5, dwa par 3 reszta par 4. Zgodnie ze sztuką budowania pól, roboty ziemne i wysianie trawy zostały zakończone przed zimą, aby pole mogło spokojnie poleżeć przez okres zimowy. Dodatkowo fakt, że pole będzie polem leśnym, nawet nie parkowym, koniecznym było ogrodzenie pola siatką w celu zapobieżenia odwiedzin zwierząt. Dopiero po śladach na fairwayach widoczne było bowiem, jak wielu gości  z lasu przychodzi na pole golfowe.

Następnym etapem budowy była budowa dróg między dołkami oraz bunkrów. W przypadku tych drugich inwestorzy pola zdecydowali się zainwestować w najnowocześniejszą z istniejących technologię, czyli zastosowanie powierzchni gumowej pod piaskiem, po to, aby kształt i charakter bunkrów przy greenach nie ulegał z czasem odkształceniu.

Na początku kwietnia druga „dziewiątka” została poddana kalibracji przez Polski Związek Golfa, co pozwoli na wprowadzenie jej do systemu i umożliwi organizację turniejów.

Pierwszymi poważnymi sprawdzianami nowego obiektu będą turnieje WAGC w lipcu, Polish Masters w sierpniu oraz finał Audi Junior Tour pod koniec września.

Fot. Marek Darnikowski,Karolinka Golf Park

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o