Now Reading
Kamienica pod Pelikanem: Unikat w nowej odsłonie

Kamienica pod Pelikanem: Unikat w nowej odsłonie

Historyczne wrocławskie Przedmieście Oławskie odzyskało swój ważny element. To Kamienica pod Pelikanem, która została wzniesiona na wzór jej poprzedniczki z XIX wieku. Pochodzący z roku 1864 czynszowy budynek, w całości zrekonstruowany przez RED Real Estate Development, zyskuje dziś miano kultowego miejsca, gdzie jakość życia ma wyjątkowe znaczenie.

Kameralny charakter inwestycji – tylko 15 apartamentów na pięciu piętrach – podkreśla nieszablonowość Kamienicy pod Pelikanem i stanowi zaletę dla tych, którzy cenią niepowszednie rozwiązania. Budynek wtopiony w istniejącą zabudowę kamieniczną idealnie komponuje się z lokalną infrastrukturą, a jednocześnie zachowuje swój niezwykły styl. Lokalizacja przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia, tylko 1 km od centrum miasta, stanowi idealną bazę wypadową do wrocławskiego Rynku i daje swobodę w korzystaniu z uroków miejskiego życia. Z pewnością zainteresują się nią inwestorzy oraz osoby poszukujące miejsca do pracy w centrum Wrocławia.

Pod wieloma względami Kamienica Pod Pelikanem przypomina swój pierwowzór. Wystrój – jak dawniej – jest skromny i elegancki. RED Development i architekci zadbali o odtworzenie charakterystycznych elementów zdobiących fasadę, np. gzymsów i opasek wokół okien. Od strony dziedzińca elewację ożywiają balkony i ceglana okładzina, korespondująca z ceglanymi budynkami dawnej fabryki.

Kameralny charakter inwestycji – tylko 15 apartamentów na pięciu piętrach – podkreśla nieszablonowość Kamienicy pod Pelikanem i stanowi zaletę dla tych, którzy cenią niepowszednie rozwiązania.

Uwagę zwraca nie tylko architektoniczny kunszt widoczny z zewnątrz, ale również wystrój wnętrza kamienicy. Jest ono utrzymane w modnej biało-czarnej kolorystyce. Czarne drzwi połączone zostały z białym klinkierem i biało-czarną imitacją marmuru na klatce schodowej, dzięki czemu zachowano spójność kompozycji. Oświetlenie jest domowe i przytulne. Wokół sztukateria, a na ścianach zawisło kilkanaście luster, które nadają klatkom schodowym wyjątkowy charakter. Całość zyskuje unikatowy i urokliwy styl, który sprzyja komfortowi życia.

Zrekonstruowana kamienica jest gotowa do zamieszkania. Lokale są wysokie na prawie 3 m. Dostępny jeszcze w sprzedaży, dobrze widoczny od ulicy Kościuszki lokal usługowy stanowi znakomite miejsce na uruchomienie biznesu.

Tylko teraz cena 399 900 zł

W ofercie RED Development zostały już trzy ostatnie gotowe mieszkania w Kamienicy pod Pelikanem o metrażu 38 m kw. W każdym z nich jest możliwa aranżacja do dwóch pokoi. Dzięki kameralności inwestycji miesięczne koszty utrzymania są na optymalnym poziomie. To sprawia, że tak wyjątkowe miejsce staje się ofertą przystępną dla osób, które cenią nie tylko urodę otoczenia mieszkalnego, ale też rentowność zakupu.

Ostatni lokal usługowy ma 27 m kw. i znajduje się na pierwszym piętrze, z wejściem z klatki schodowej. Stanowi on idealne rozwiązanie dla osób poszukujących miejsca na przytulne biuro w tej okolicy.

Ostatni element Nowej Papierni

Odbudowana Kamienica Pod Pelikanem stanowi ostatni etap loftowego osiedla Nowa Papiernia. Cały projekt mieszkaniowy znakomicie wpisuje się w plany miasta obejmujące rewitalizację Przedmieścia Oławskiego.

Nowa Papiernia to jedno z największych tego typu i jednocześnie najbardziej wymagających przedsięwzięć we Wrocławiu. Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęła się od zmodernizowania dwóch budynków po fabryce papieru i drukarni, pochodzących z XIX wieku, tak jak kamienica. Powstały w nich lofty z oryginalnymi elementami industrialnych zabudowań. Później na terenie osiedla pojawił się trzeci budynek o podobnej stylistyce. Z kolei latem 2019 roku do użytku zostały oddane dwa ostatnie obiekty z apartamentami. Nowoczesne budynki zostały utrzymane w loftowym stylu, aby pasowały do zabudowań pofabrycznych oraz okolicznych kamienic.

 Nowa Papiernia to projekt nagradzany w branży nieruchomości mieszkaniowych w kraju i za granicą. Wśród wielu przyznanych mu wyróżnień warto zwrócić uwagę między innymi na miano Najlepszej Architektury Budynku Wielorodzinnego nadane przez European Property Awards oraz tytuł Inwestycji Dekady przyznany przez Rynekpierwotny.pl za umiejętne wypełnienie wnętrza istniejącego kwartału w centrum Wrocławia budynkami o nowoczesnej formie, zainspirowanie całości budynkami z XIX wieku, a także za stworzenie nowoczesnej przestrzeni sąsiedzkiej przylegającej bezpośrednio do jednej z głównych ulic śródmieścia Wrocławia.

Więcej o inwestycji: https://kamienicapodpelikanem.pl/

Kamienica Pod Pelikanem
Wrocław, Kościuszki 130
Biuro sprzedaży:
Poniedziałek-piątek
8:00-16:00
Telefon: +48 730 010 754

Red Development
© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o