Now Reading
Marcin Bogusz zwycięża w Summer Przesiep by mitukiewicz.pl

Marcin Bogusz zwycięża w Summer Przesiep by mitukiewicz.pl

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta – to hasło przewodnie letniego turnieju Summer Przesiep, który odbył się w dniach 16-18 sierpnia w Sobieniach Królewskich GCC. Turniej rozgrywany był w trzech różnych grupach handicapowych – WAGR (hcp 9,9 i poniżej), Przesiep Klasyczny (HCP 10,0 – 36,0) oraz kategoria „zielonokartkowiczów” Zaciupy (HCP 36+).

W kategorii WAGR po pierwszej rundzie prowadził reprezentujący Sobienie Andrzej Wierzba (70). W rundzie drugiej dzięki aż 7 birdie na prowadzenie wysunął się Maciej Janusiewicz ze Śląskiego Klubu Golfowego. Jednak ostatecznie dzięki równym rundom 75, 72, 72, wszystkich pogodził Marcin Bogusz, reprezentant First Warsaw Golf, który odebrał słynny puchar szklanego bakłażana.

W Przesiepie Klasycznym do ostatnich dołków nie było jasne, kto zwycięży. Od pierwszej rundy turnieju prowadziła Maja Malke, która ostatniego dnia rywalizowała bezpośrednio z reprezentantem Royal Golf Club Wilanów, Jackiem Laskowskim. Jednak dzięki spektakularnej rundzie 79 zwyciężył Marcin Żygadło (Wrocław Golf Club), przed Mają Malke i Jackiem Laskowskim.

Klasycznie po dwóch rundach zawodnicy WAGR zostali podzieleni na równe grupy, w których rywalizowali już do końca turnieju. I tak, w poszczególnych kategoriach o wdzięcznych nazwach triumfowali – Mateusz Zarzycki (Hakerzy), Marysia Moczarska (Bakłażany) i Wojtek Grzegorzek (Planktony). Najlepszym Prosiepem, czyli zawodowcem turnieju został Jakub Korniejczuk.

W trakcie turnieju odbyły się również konkursy dodatkowe. We wspólnym konkursie Audi City Warszawa Drive for Show triumfował Rafał Twarowski, z kolei w Full Swing Kit Long Drive gracze rywalizowali w zależności od prędkości swingu. Najlepsi byli Mateusz Korzuch (324 m), Sławomir Komoński (236 m), Franek Moczarski (201 m), Tomasz Skrzymowski (181 m) oraz Maja Malke (164 m).

Wśród Zaciupów tytułu z czerwcowej edycji obronił Rami Arouri.

Sponsorem generalnym turnieju był Philips TV & Sound.

W imieniu organizatora zapraszamy na kolejny turniej z cyklu – tym razem Przesiep Parami, który odbędzie się w dniach 3-5 października, oczywiście w Sobieniach Królewskich.

Więcej informacji na www.przesiep.pl

 

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o