Teraz czytasz
Retro Cup i Polonia Hickory Open we wrześniu w Gradi Golf Club

Retro Cup i Polonia Hickory Open we wrześniu w Gradi Golf Club

W dniach 2–4 września na Gradi Golf Club oraz w Pałacu Brzeźno Spa & Golf odbędzie się po raz jedenasty niezwykłe wydarzenie – Retro Cup – najbardziej stylowe spotkanie golfowo-tenisowe w roku. Pałac i otoczenie wraz z przylegającym polem golfowym tworzą idealne warunki do celebrowania początków obu tych wyjątkowych dyscyplin w naszym kraju.

W ramach wydarzenia organizowane są dwa turnieje: Retro Cup oraz Polonia Hickory Open, stanowiący rozwinięcie znanej z poprzednich lat formuły Vintage Cup.

Do rywalizacji w Hickory Open golfiści obowiązkowo muszą przystąpić z kijami z dawnych czasów. W sobotę uczestnicy w turnieju rozgrywanym w formacie stroke play walczą o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polonia Hickory Open, natomiast w niedzielę odbędzie się Memoriał Czesława Kruka ( format – texas).

W niedzielę odbędzie się Memoriał Czesława Kruka.

Na całym świecie jest niewiele pól podejmujących się organizacji wydarzeń hickory, co czyni Polonia Hickory Open turniejem wyjątkowym. Uczestnicy turnieju podczas każdej edycji walczą o nadzwyczajne trofeum, czyli o wykonany własnoręcznie przez członka klubu, Mariusza Starobrzańskiego, puchar z 600-letniego czarnego dębu. Aby trofeum to mogło co roku przechodzić z rąk do rąk zwycięzców, drzewo musiało być misternie przygotowywane, m.in.: suszono je przez 20 lat.

Turniej Retro Cup rozgrywany jest z kolei kijami współczesnymi. Gracze mogą wybrać format stroke play brytto o tytuł Mistrza Retro Cup albo texas parami.

Obowiązkowym elementem obu turniejów i tym, co nadaje mu wyjątkowości i szlachetności, są stroje z lat 20. i 30. minionej epoki.

Częścią wydarzenia będzie Festiwal Retro kierowany nie tylko do golfistów, ale także dla osób towarzyszących.

Tradycją w turniejach organizowanych przez Gradi Golf Club stała się promocja golfa w Polsce. Również podczas Retro Cup organizatorzy zapraszają na dwudniową (3–4 września), bezpłatną akademię golfa osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z tą dyscypliną sportu. Akademia zakończy się konkursem z pierwszymi nagrodami i pucharami, a trener postara się przekonać „niedowiarków”, jak wspaniałym sportem, wymagającym zarówno precyzji ruchowej, jak i niesamowitej sprawności umysłowej, jest golf.

Komponentem dopełniającym świetność wydarzenia będzie Festiwal Retro kierowany nie tylko do golfistów, ale także dla osób towarzyszących, czy też wielbicieli atmosfery lat międzywojnia.

Na uczestników czeka mnóstwo nagród, atrakcji, słynna pałacowa kuchnia, równie słynny Dixie Tiger’s Band oraz wiele możliwości spędzenia absolutnie wyjątkowego weekendu w optymalny dla siebie sposób (spa, aktywności sportowe, zabawa w stylu lat 20. i 30., wizaż pod okiem profesjonalistów, profesjonalne minisesje zdjęciowe, liczne degustacje, spacery po zabytkowym, przypałacowym parku, czy przyległym, dawniej uzdrowiskowym, lesie).

W tych dniach organizatorzy próbują wrócić do klimatu, muzyki, strojów w stylu lat międzywojennych, oddając do wyłącznej dyspozycji uczestników imprezy cały historyczny obiekt. Wbrew nie zawsze wesołym czasom, z pewnością każdy znajdzie tu radość, doskonałe towarzystwo oraz wyjątkowe, sportowe doznania. Pamiątką będą jak zawsze niebanalne zdjęcia uczestników.

Warunkiem uczestnictwa w Akademii są wcześniejsze zapisy poprzez kontakt z recepcją:  telefon: (+48) 609 270 075 lub e-mail recepcja@palac-brzezno.pl.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o