Teraz czytasz
Martyna Mierzwa przechodzi na zawodowstwo

Martyna Mierzwa przechodzi na zawodowstwo

Martyna Mierzwa, najlepsza polska golfistka, tuż po odebraniu pucharu za kolejne zwycięstwo w turnieju Dr Irena Eris Ladies Golf Cup ogłosiła, iż przechodzi na zawodowstwo i chce wstąpić do PGA Polska.

Martyna gra w golfa od 12. roku życia. W Polsce w kobiecym golfie osiągnęła wszystko, co można było zdobyć. Cztery razy zwyciężyła w turnieju Dr Irena Eris Ladies Golf Cup, jest pięciokrotną Mistrzynią Polski Kobiet oraz wielokrotną Mistrzynią Polski Juniorek w kategorii kobiet.

„Zawsze miałam marzenie, aby zacząć grać w golfa zawodowo. Nie wiedziałam, czy mi się to uda, czy będę miała odpowiednie wyniki. W momencie gdy skończyłam studia, mam niezłe rezultaty, więc przejście na zawodowstwo wydawało się naturalna koleją rzeczy. Nie wyobrażam sobie, abym mogła wżyciu robić cokolwiek innego niż grać w golfa”, powiedział Martyna.

Martyna miesiąc temu wróciła z USA, gdzie studiowała i udoskonalała swoją grę, będąc na stypendium golfowym. W tym momencie ma hcp 1, ale – jak sama mówi – nie był uaktualniany od dawna. W tym momencie niewiele golfistek w Polsce może się z nią równać. Po przejściu na zawodowstwo Martyna będzie więc rywalizować przede wszystkim z mężczyznami, co – jak twierdzi – bardzo ją cieszy: „Nie mogę się doczekać, aby zacząć z nimi grać. Zawsze wolałam męski golf od kobiecego. Osoby, które są członkami PGA Polska, to także moi trenerzy, którzy szkolili mnie, gdy byłam juniorką – jak Filip Naglak czy Peter Bronson. Nie mogę się doczekać aż wystartuję z nimi w turnieju i mam nadzieję – kiedyś ich pokonać. Zawsze motywuje mnie gra z lepszymi od siebie.”

Martyna Mierzwa wstępując do PGA Polska zwiększa szansę na to, iż Polska będzie miała swojego reprezentanta podczas igrzysk w Rio de Janeiro. Na dzień dzisiejszy na olimpiadę w 2016 roku klasyfikuje się zawodniczka z Czech, znajdująca się na około 430. miejscu. U mężczyzn analogicznie kwalifikują się zawodnicy do ok. 150 pozycji. Są więc realne szanse na to, aby i Martyna pojechała do Rio. Aby to uczynić, musi się dostać się do ligi Ladies European Tour i zdobyć tam jak najwięcej punktów.

„Do grudnia chcę co 2 tygodnie rozgrywać  turnieje z cyklu Ladies Access Tour, który jest podrzędną ligą Ladies European Tour. Najlepszych 5 zawodniczek rankingu Ladies Access Tour awansuje do LET, a czołowa piętnastka dostanie przewagę na Qualifying School, który w grudniu odbędzie się Maroku. Ten turniej umożliwia akces do LET. Muszę zdobyć jak najwięcej punktów w rankingu i rozegrać jak najwięcej turniejów. Do tego potrzebuje sponsora. W Polsce mam zamiar grać we wszystkich zawodach organizowanych przez PGA Polska. Pierwszy planuję już na Sierra PGA Polska Trophy.”, powiedziała Martyna.

 

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o