Now Reading
Mateusz Gradecki już po operacji kolana. Rozpoczyna rehabilitację, żeby możliwie szybko wrócić do gry

Mateusz Gradecki już po operacji kolana. Rozpoczyna rehabilitację, żeby możliwie szybko wrócić do gry

Polski zawodowy golfista Mateusz Gradecki przeszedł operację kolana w środę 29 maja w szpitalu w Poznaniu. Zabieg przeprowadził doświadczony lekarz piłkarskiej kadry Polski dr Jacek Jaroszewski. Operacja miała na celu wyczyszczenie uszkodzonych części łąkotki. Było to konieczne po kontuzji, której Gradecki doznał rok temu, trenując przed ważnym turniejem z cyklu DP World Tour.

Zabieg odbył się zgodnie z planem i Mateusz Gradecki mógł wrócić do domu już w czwartek 30 maja, w pełni zadowolony z przebiegu operacji.

Gradecki od roku walczył z kontuzją, która po raz pierwszy dała o sobie znać w Belgii w czasie treningu do turnieju Soudal Open 2023. To wtedy na driving range’u Gradecki po raz usłyszał chrupanie w okolicy kolana. Mimo to podjął się gry.

„Nie chciałem stracić szansy startowania w ważnych dla mnie turniejach cyklu DP World Tour. Próbowałem grać z kontuzją przez cały sezon 2023 i wystartowałem też w 2024. Chciałem dawać z siebie wszystko, jednak czułem, że nie gram na 100%, dlatego w końcu zdecydowałem się na poważnie wyleczyć kontuzję” – mówi Mateusz Gradecki.

Po udanej operacji Mateusza czeka teraz intensywna rehabilitacja. Już od pierwszego dnia po zabiegu golfista zaczyna ćwiczenia zalecane przez swojego lekarza.

Mateusz planuje poświęcić tyle czasu na powrót do zdrowia, ile będzie to konieczne. Jednocześnie ma nadzieję, że przy dobrych wynikach rehabilitacji uda mu się powrócić do gry w turniejach jeszcze w 2024 roku.

„Rehabilitacja i powrót do treningów to dla mnie ważne kroki na drodze do pełnej sprawności i ponownych startów. Tym razem nie chcę się spieszyć, ale skupić się na powrocie do zdrowia. Dzięki temu, gdy wrócę na pole golfowe, to będę mógł znowu rywalizować na najwyższym poziomie” – mówi Mateusz Gradecki.

Życzymy powrotu do pełni sił!

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o