Teraz czytasz
Mateusz Gradecki wśród 18 najlepszych golfistów turnieju Big Money Golf Classic w USA!

Mateusz Gradecki wśród 18 najlepszych golfistów turnieju Big Money Golf Classic w USA!

Redakcja Golf&Roll

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów, zajął łączone 18. miejsce podczas profesjonalnego turnieju Big Money Golf Classic, rozgrywanego na polach The Legacy Club w Alaqua Lakes w pobliżu Orlando na Florydzie. Pula nagród turnieju, w którym startowało wielu czołowych golfistów z najważniejszych cyklów golfowych świata: PGA Tour, European Tour i Challenge Tour wyniosła 400 tysięcy dolarów.   

Polski zawodnik rozegrał znakomite zawody, szczególnie druga runda – zakończona wynikiem 65 uderzeń (-5) – pokazała umiejętności Gradeckiego. Wyniki wszystkich rund to odpowiednio: 74, 65 i 70. „Były to zawody na bardzo wysokim poziomie. Rywalizowałem jednymi z najlepszych  graczy na arenie światowej i poradziłem sobie bardzo dobrze jak na pierwszy start w tym sezonie. Moja pierwsza runda na trudniejszym z dwóch pól zostawiła pewien niedosyt, moja krótka gra nie osiągnęła wtedy optymalnego poziomu. W drugiej rudzie grałem świetnego golfa. Piłka się słuchała i trafiałem putty w decydujących momentach. Jestem zadowolony z progresu i ciągłej pracy, która przynosi efekty. Długa gra staje się moim mocnym punktem, co jest bardzo obiecujące w kolejnych turniejach” powiedział Mateusz Gradecki.

Nagroda dla Gradeckiego za zajęcie miejsca w top 20 turnieju wyniesie około 15 tysięcy złotych. Jednak to nie pieniądze, a zdobywanie bezcennego doświadczenia przyświeca Mateuszowi podczas rywalizacji w USA. „Podczas gry w zawodowych turniejach w Stanach Zjednoczonych bardzo się rozwijam. Tutejsze pola są przygotowane zupełnie inaczej niż w Europie. Pozwala to ćwiczyć wszechstronność i nabierać bezcenne doświadczenie. Podczas gry tutaj szlifuję nieco inne umiejętności niż podczas zawodów na Starym Kontynencie” dodał Gradecki.

Gradecki po zakończonym turnieju pozostaje w USA – do końca miesiąca polski golfista planuje jeszcze udział w dwóch turniejach kwalifikacjach do zawodów PGA Tour oraz paru mniejszych turniejach, które dadzą mu możliwość wejścia w sezon z większą liczbą rozegranych zawodów na koncie.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o