Now Reading
Porsche Inter Auto Polska Golf Business League: Finał pełen atrakcji

Porsche Inter Auto Polska Golf Business League: Finał pełen atrakcji

W finałowym turnieju Porsche Inter Auto Polska Golf Business League zagrali m.in. niedościgniony w klasyfikacji brutto Jerzy Dudek, a także Mateusz Kusznierewicz, z którym uczestnicy rozegrali na sam koniec konkurs dodatkowy. Poznaliśmy też zwycięzców klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. Seria  pomimo pandemii po raz kolejny cieszyła się bardzo dużą frekwencją, a dzięki sponsorom także i doskonałą oprawą.

Na polu Toya Golf we Wrocławiu tegoroczny cykl miał się rozpocząć, ale koronawirusowy lockdown pokrzyżował plany. W rezultacie na tym właśnie polu uczestnicy cyklu zakończyli sezon 2020 i chyba nie mogli wymarzyć sobie lepszego finału.

Turniej eliminacyjny

Gospodarzem turnieju były salony Bentley Warszawa oraz Bentley Katowice. Dzięki nim uczestnicy Biznes Ligi mieli okazję przetestować auta tej marki. Ich klasyczne linie pięknie odnalazły się na polu golfowym. Zresztą finał wręcz obfitował w atrakcje, które zapewnili sponsorzy. Na polu i po zakończonych zawodach zorganizowano wiele konkursów dodatkowych, a wieczorna, wtorkowa gala uświetniła tak piękne zakończenie kilkumiesięcznej rywalizacji.

Ostatnia Biznes Liga była też jak dwa turnieje w jednym. Na polu Toya Golf poznaliśmy nie tylko zwycięzców dwudniowego turnieju, ale także laureatów klasyfikacji generalnej cyklu.

Wśród zwycięzców turnieju na Toyi w kategorii 24-36 HCP na podium znalazły się dwie golfistki. Trzecie miejsce z wynikiem 71 punktów zajęła Anna Milka Lisiecka. Na drugim z wynikiem 73 punktów znalazła się Magdalena Alama-Bertel, która osiągnęła też najlepszy wynik w klasyfikacji netto wśród kobiet. Pierwsze miejsce przypadło Grzegorzowi Gackowi, który zakończył turniej z wynikiem 76 punktów.

Rywalizacja w kategorii 12-24 HCP przyniosła więcej emocji. O drugie i trzecie miejsce golfiści walczyli bardzo  zacięcie, a o zwycięstwie musiał zadecydować countback. Ostatecznie na trzecim miejscu z wynikiem 81 punktów zakończył Jan Kolański, którego pokonał Marcin Mech. Pierwsze miejsce bezsprzecznie należało do Jana Więcławskiego, który zdobył 85 punktów.

W kategorii 0-12 HCP Jakub Szurlej (trzecie miejsce z wynikiem 73 punktów) zaledwie jednym punktem ustąpił miejsca Jerzemu Dudkowi (drugie miejsce). Słynny bramkarz reprezentacji Polski może się pochwalić także najlepszym wynikiem brutto – 151 uderzeń. Pierwsze w tej kategorii przypadło Grzegorzowi Fibakiewiczowi (79 punktów).

Końcowe rozstrzygnięcia

Klasyfikacji generalna cyklu pokazała z kolei, że poziom gry zwycięzców Biznes Ligi jest równy, a uczestnicy sportowo walczą o każdy punkt, który daje szansę na zdobycie podium.

W kategorii 24-36 HCP trzecie miejsce z wynikiem 156 punktów zajął Józef Pilch. Na drugie miejsce wspiął się Wacław Gałuszka, który zdobył w sumie 167 punktów. Z tym samym wynikiem na pierwszym miejscu cykl zakończył Jan Więcławski.

W kategorii 12-24 HCP na trzecim i drugim miejscu ponownie tyle samo punktów – po 158. Ostatecznie trzecie miejsce przypadło Robertowi Kubiakowi, a na drugim znalazł Marcin Mech. Na pierwszym miejscu z wynikiem 163 punktów znalazł się Jan Kolański.

W najniższej kategorii nie było punktowych remisów, za to różnice w punktacji niewielkie. Trzecie miejsce zajął Daniel Raemy z wynikiem 146 punktów. Na drugim z wynikiem 147 punktów zakończył Biznes Ligę Krzysztof Klicki. Natomiast na sam szczyt wspiął się Jakub Szurlej (151 punktów).

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej cyklu Porsche Inter Auto Polska Golf Business League 2020 w nagrodę pojadą na finał zagraniczny.

W kategorii generalnej stroke play brutto najlepszy okazał się natomiast Jerzy Dudek z wynikiem 309 uderzeń.

Dwa dni pełne atrakcji

Na polu Toya Golf uczestnicy turnieju zagrali także w towarzystwie innego znanego sportowca, który pokochał golfa. Mateusz Kusznierewicz został zaproszony do udziału przez nowego partnera – inwestycję Sol Marina firmy Dekpol, której jest ambasadorem. Polski żeglarz i medalista olimpijski nie zdobył co prawda podium, za to ubarwił turniej, prowadząc po drugiej rundzie konkurs dodatkowy. Zadaniem golfistów było uderzyć piłeczkę jak najbliżej piłeczki Mateusza Kusznierewicza. Sztuka ta najlepiej wyszła Jerzemu Dudkowi.

Tegoroczna edycja cyklu, która przez pandemię wystartowała z opóźnieniem, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem golfistów. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że o oprawę turniejów zadbało grono znakomitych sponsorów. Po raz drugi sponsorem tytularnym cyklu został importer marek samochodowych Porsche Inter Auto Polska. Dzięki temu na polach zawodnicy mogli testować samochody takich marek jak Porsche, Audi, Lamborghini oraz Bentley.

Cykl wsparli także wieloletni i nowi partnerzy: firmy Eneria CAT, Huber Group, MastersGolf, Wielkie Wina, Dr Irena Eris, Bejera Fund, S’portofino, Borjomi oraz Ballantine’s.

Dzięki nowemu partnerowi – Aero Poznań – golfiści okazję m.in. odbyć loty demonstracyjne najczęściej wybieranym samolotem biznesowym General Aviation – Cirrusem serii SR. Do grona partnerów dołączyli w tym sezonie także: firma Robelit oraz firma Dekpol ze swoją nową inwestycją w Gdańsku – Sol Marina.

Kolejna odsłona cyklu już w przyszłym sezonie!

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o