Now Reading
Meronk trzeci, drużyna piąta

Adrian Meronk po raz kolejny w tym sezonie staje na podium w klasyfikacji indywidualnej turnieju w ramach rozgrywek NCAA. Najlepszy polski golfista-amator zajął trzecie miejsce w Mason Rudolph Championship.

Meronk Święta Wielkanocne miał golfowe. W sobotę i niedzielę rywalizował we Franklin w stanie Tennessee w kolejnym turnieju ligi NCAA, znów bardzo udanie. W czterech rundach uzyskał wynik –4, do pierwszego miejsca zabrakło mu dwóch uderzeń. Polak zagrał trzy równe rundy, pierwszego dnia popisał się eagle’em na dołku par 5, a oprócz tego w całym turnieju zaliczył dziewięć birdie.

22-letni polski golfista znów był liderem drużyny uniwersytetu East State Tennessee, która zajęła w turnieju przyzwoite piąte miejsce. W zawodach triumfowali gracze Vanderbilt, a zawodnicy tej uczelni Hunter Stewart i Matthias Schwabb uzyskali najlepsze wyniki końcowe w klasyfikacji indywidualnej.

Drugi z polskich studentów ETSU – Mateusz Gradecki – zajął 54. miejsce. Miał przyzwoite dwie pierwsze rundy, ale w trzeciej zagrał dwa podwójne bogeye, siedem bogeyów i jedno birdie i znacząco spadł w klasyfikacji.

W kwietniu Meronk i Gradecki w lidze NCAA zagrają jeszcze dwa turnieje. W dniach 13–14 kwietnia wystartują w The Greenbrier Collegiate Invitational, a od 19 do 21 kwietnia czeka ich Southern Conference Championship.