Teraz czytasz
Meronk czwarty w Ras Al Khaimah Championship

Meronk czwarty w Ras Al Khaimah Championship

Dwóch uderzeń zabrakło Adrianowi Meronkowi, by dogonić lidera zakończonej w niedzielę rywalizacji na Al Hamra Golf Club i zdobyć swój trzeci tytuł w lidze DP World Tour. W turnieju Ras Al Khaimah Championship po emocjonującej końcówce zwyciężył Anglik Daniel Gavins, którego od dogrywki ze Szwedem Alexandrem Björkiem uratował celny putt na… double bogeya.

31-letni Gavins, zanim rozpoczął grę na feralnym osiemnastym dołku rundy finałowej, miał 2 uderzenia przewagi nad Björkiem. Jednak po tym, jak dwa razy wcelował w wodę, jego szanse na drugi tytuł w lidze DP World Tour drastycznie zmalały. W zwycięstwie pomógł Anglikowi Björk, który na finałowym dołku zaliczył bogeya, oraz lider po trzech rundach Południowoafrykańczyk Zander Lombard, po tym jak na ostatnim dołku zaprzepaścił on swoją szansę na eagle’a, gwarantującego mu dogrywkę z Gavinsem.

Tym samym to Gavins mógł świętować zdobycie drugiego w karierze zwycięstwa w europejskiej lidze. W 2021 r. golfista stanął na podium w turnieju ISPS HANDA World Invitational presented by Modest! Golf Management.

W finałowej rundzie, która w wykonaniu Gavinsa, przypominała prawdziwy rollercoaster, Anglik zagrał w sumie 8 birdie, w tym 5 z rzędu od drugiego dołka, ale i 3 bogeye i feralnego double bogeya – wynik z niedzieli (69) pozwolił mu jednak obronić pozycję lidera. Z łącznym rezultatem -17 pokonał 1 uderzeniem kolejnych w stawce Alexandra Björka i Zandera Lombarda (-16).

Czwartą pozycją podzieli się natomiast Adrian Meronk oraz Thorbjørn Olesen – obaj ukończyli turniej z wynikiem -15.

Meronk, który po dwóch pierwszych rundach rozegranych kolejno na 68, 65, zajmował pozycję współlidera, trzeciego dnia zaliczył słabszy dzień – 75. W niedzielę Meronk wchodził na pole z siedmioma uderzeniami straty do lidera, jednak niedzielna runda to był powrót do formy, jaką Adrian prezentował przez dwa pierwsze dni. Polak grał bezbłędnie, w drodze do 18 dołka notując w sumie 7 birdie. Wynik 65,-7 zapewnił mu miejsce w ścisłej czołówce turnieju i awans o jedną pozycję w rankingu Race to Dubai, w którym Meronk zajmuje aktualnie 5. miejsce.

Przed Polakiem kolejne sportowe wyzwania. Już wkrótce Adrian przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie pomiędzy 16 a 19 lutym weźmie udział w turnieju Genesis Invitational z cyklu PGA Tour, którego gospodarzem jest Tiger Woods. To kolejne już zaproszenie do udziału w turniejach PGA Tour i dobre przetarcie przed wielkoszlemowym The Masters w kwietniu, w którym Meronk wystąpi jako pierwszy Polak w historii.

WYNIKI

fot. G&R/Marek Darnikowski

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o