Teraz czytasz
Zagraj z Tigerem Woodsem… we własnym domu

Zagraj z Tigerem Woodsem… we własnym domu

Redakcja Golf&Roll

Kto z was nie chciałby zagrać na najpiękniejszych polach świata z najlepszymi golfistami świata i z wymarzonym sprzętem? Mam dla was bardzo dobrą wiadomość – jest to możliwe! Co więcej, jest to możliwe w zaciszu własnego domu… Nie wiecie jeszcze jak? Wszystko to może nam zapewnić rozrywka wirtualna.

Chciałbym wam przedstawić parę różnych możliwości spełnienia waszych golfowych fantazji.

1. Pierwszym (moim zdaniem najlepszym) tytułem jest seria Tiger Woods PGA Tour wydana przez EA. W grę tą możemy zagrać na różnych platformach począwszy od komputera, skończywszy na telefonie komórkowym. Po raz pierwszy tytuł trafił na rynek w 1998 r. i jest wydawany do roku obecnego. Gra w najnowszym wydaniu daje nam możliwość rozegrania rundy na wielu znakomitych polach golfowych oraz na przykład szansę uczestnictwa w Ryder Cup. Do wyboru mamy również postacie wielu światowych golfistów oraz możliwość stworzenia własnej postaci, czytaj podobizny. Tak jak wspomniałem wcześniej, gra jest dostępna na wiele platform (niestety od 2007 r. nie jest wydawana na PC) i na niektórych z nich mamy możliwość „odwzorowania” własnych ruchów na ekranie naszego telewizora.

Inną możliwością, dzięki której możemy się przenieść w świat wirtualnej rozrywki golfowej jest Tiger Woods PGA Tour Online. Ten tytuł umożliwia nam grę na komputerze oraz rywalizację z innymi golfistami za pomocą połączenia internetowego.

W obu tych grach mamy możliwość zakupu całego wachlarza sprzętu golfowego światowych producentów oraz części garderoby. Jak wspomniałem wyżej, moim zdaniem jest to najlepsza gra o tematyce golfowej niesamowicie wciągająca, dająca wiele możliwości rozgrywki.

2. Następną grą wartą uwagi jest Real World Golf, przy której zakupie otrzymacie kontroler przypominający miniaturowy kij golfowy oraz odbiornik (gametrak), który odczytuje ruchy wykonywane przez gracza. Na ekranie widoczne są wszystkie ruchy gracza a system Gametrak analizuje i przenosi do komputera ustawienie gracza, siłę i kierunek uderzenia oraz możliwość podkręcania piłek na identycznych zasadach, jak w realnej grze. Real World Golf został wydany w 2006 r. Gra jest dostępna na Play Station 2 Xbox oraz PC. Poza standardową grą w golfa na pięciu 18-dołkowych polach, Real World Golf daje także możliwość ćwiczenia celności oraz parę innych interesujących minigier.

3). Następną grą, o której warto wspomnieć, jest Custom Play Golf na PC. Gra została wydana w 2005 r. W grze sterujemy za pomocą myszki bądź klawiatury, gdzie zaznaczamy siłę swingu oraz kierunek. Bardzo dużym atutem tej gry jest natomiast możliwość tworzenia własnych pól golfowych i dzielenia się nimi z znajomymi oraz rozgrywka przez sieć. Edytor umożliwia dowolną ingerencję w każdy element pola golfowego, pozwala na łatwą zmianę powierzchni, rozmieszczenia przeszkód terenowych i wszelkich innych obiektów, modyfikację wzniesień, ingerencję w pogodę, fizykę, a nawet wygląd nieba. Można również dodać swoje własne tekstury i efekty dźwiękowe. Dla osób o nikłym talencie architektonicznym, czy też małej cierpliwości, przygotowano automatyczny generator pól golfowych, dzięki któremu w ciągu paru sekund otrzymają oni gotową, niepowtarzalną arenę zmagań. Poza samym polem do gry w golfa, mamy możliwość stworzenia własnego, niepowtarzalnego gracza, z unikalnym kompletem kijów, tożsamością, stylem gry i umiejętnościami.

4. Znakomitym tytułem jest również ProTee Play 2009. Gra ta została wydana w 2009 r. Jest to bardzo ładna graficznie propozycja dostępna na platformę PC. Mamy możliwość zakupienia także całego symulatora. Gra ta daje nam możliwość gry własnym sprzętem oraz piłkami dzięki specjalnej macie wyposażonej w sensory. Tytuł ten zdobywa  uznanie przez wykorzystanie go w symulatorach golfowych na całym świecie. Gra jest naprawdę dobrze dopracowana zarówno graficznie, jak i pod względem fizyki rozgrywki. Pola golfowe są bardzo dobrze odwzorowane.

5. Kolejnym tytułem, o którym warto wspomnieć jest Pangya Golf. Moim zdaniem jest to gra bardziej przeznaczona dla młodszych graczy, ponieważ znajdują się tam bajkowe postaci oraz „cukierkowe” pola golfowe. Gra ma dość mało wspólnego z prawdziwym światem golfowym, ale polecam tytuł, ponieważ zapewnia on sporo rozrywki w bajecznym golfowym świecie.

6. Na koniec chciałbym jeszcze wspomnieć o jednej grze, gdzie znajdziemy również parę innych dyscyplin sportowych poza golfem – Sport Resort. Gra również przeznaczona dla młodszych graczy, ale może zapewnić naprawdę wielogodzinną rozrywkę przed TV. Gra ta jest dostarczana z konsolą Nintendo Wii. I wręcz wymusza na nas, aby wykonać swing, żeby grać. Do dyspozycji mamy dwa pola golfowe oraz własną bajkową postać, którą musimy stworzyć, aby się przenieść w świat rozrywki wirtualnej.

“Golf&Roll” nr 3/2010

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o