Teraz czytasz
Nowości z proshopów

Nowości z proshopów

Redakcja Golf&Roll

Kije, wózki, piłki wprost z taśmy produkcyjnej. Zobaczcie, jakie nowości czekają już na was w waszych ulubionych proshopach. Dla każdego coś miłego.

Mizuno JPX-EZ Forged

Doskonały zestaw kijów kutych, przeznaczonych dla amatorów i początkujących, którzy od sprzętu oczekują najwyższej jakości wykonania w połączeniu z precyzją i wybaczalnością. Zestaw jest odpowiednio wyważony dzięki przeniesieniu części masy w tylną, dolną część główki. Gwarantuje to wyższą trajektorię lotu piłki, przy jednoczesnej łatwości w osiąganiu większych odległości.

W ramach nowej filozofii Mizuno EZ (w angielskim skrót EZ czyta się jak easy, czyli “łatwy”) chodzi głównie o zachęcenie golfistów do podjęcia nieco większego ryzyka przy każdym uderzeniu.

Z zestawem JPX-EZ Forged golfista nie musi myśleć o każdym strzale, bo irony dają bardzo dużą wybaczalność i powtarzalność uderzeń. Do tego zastosowany sposób produkcji gwarantuje idealne czucie dostępne do tej pory tylko w kijach dla zaawansowanych graczy. Kije zostały wykute z jednego kawałka metalu, dzięki czemu czucie piłki przy każdym uderzeniu jest zupełnie inne, bardziej miękkie i dające się lepiej kontrolować niż w kijach odlewanych. Zastosowanie szczeliny w tylnej, dolnej części główki przenosi środek ciężkości dalej od lica. W kijach JPX-EZ Forged znajduje się on na tyle daleko, że daje dużą wybaczalność i łatwość w osiąganiu wyższej trajektorii lotu.

Dostępne w: www.bogigolf.com.pl

MIZUNO jpx-ez forged cutout

TaylorMade SLDR Driver

Rewolucyjny driver od TaylorMade, z całkowicie nową technologią umożliwiającą zmianę trajektorii lotu piłki. Nowy kij posiada znaną z poprzednich modeli technologię zmiany loftu (realnego kąta główki) w zakresie +/- 1,5 stopnia. Dodatkowo suwak w dolnej części główki umożliwia przeniesienie rozkładu masy kija, pozwalając na zmianę trajektorii piłki od prawej do lewej strony. Środek ciężkości w driverze SLDR jest mocno przesunięty w dół i do tyłu (głównie dzięki 20-gramowemu suwakowi w główce). Daje to bardzo duży wzrost osiąganych odległości. W nowym driverze SLDR zmiana balansu z premiującego proste uderzenia na draw jest jeszcze prostsza do osiągnięcia.

Za pomocą suwaka w dolnej części główki można zmienić rozkład masy drivera. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie uderzenia typu draw (na początku lekko do prawej, a potem skręcającego w lewo), fade (odwrotność draw), czy zredukowanie slice’a.

Dostępny w: www.bogigolf.com.pl

Taylor Made SLDR_3_4

FUTURA X

Nowość od Scotty Cameron. Futura X już został okrzyknięty putterem roku. Titleist Brand Ambasador Adam Scott, wygrywając Masters prototypem tego kija, potwierdził jego skuteczność na jednym z najbardziej wymagających pól golfowych świata. Nowoczesne kontury i innowacyjna technologia opracowana w studiu Scotty’ego wpisały Fururę X do grona najbardziej zaufanych putterów na rynku golfowym. Putter gwarantuje niezwykłą stabilność podczas uderzenia dzięki zaawansowanemu wyważeniu na obwodzie główki i nisko usadzonemu środkowi ciężkości. Kij jest wybaczający oraz zapewnia niewiarygodne czucie. Użycie matowej czerni i żywej czerwieni w wykończeniu główki nadaje mu prawdziwie futurystycznego wyglądu a zastosowana technologia sprawia, że jest on godny swojej nazwy.

Dostępny w: www.grupamars.pl

FuturaX_Laydown_Hero

Cleveland Smart Sole C wedge

Totalna nowość od Clevelanda, zaprojektowana dla łatwego i bezstresowego wychodzenia z bunkra. Wedge z innowacyjną budową główki i szeroką stopką, która pozwala na łatwe przejście przez piłkę, ułatwia solidny kontakt i zapewnia powtarzalną szybkość główki kija podczas uderzenia z każdej pozycji wokół greenu. Wedge Smart Sole to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problemy z kontrolowaniem krótkiej gry.

Dostępny w: www.mmgolf.pl

cleveland-smart-sole-c-wedge
© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o