Teraz czytasz
Nowy „Golf&Roll” już dostępny – zobacz co w środku!

Nowy „Golf&Roll” już dostępny – zobacz co w środku!

Nowy numer magazynu „Golf&Roll” jest już dostępny! Na okładce Francesco Molinari, a w środku prawie 140 stron pełnych interesujących golfowych treści.

Włoski numero uno

Bohaterem okładki jest w tym numerze Francesco Molinari, który serca kibiców golfa skradł już dawno temu. Skromny, niewysoki, niepozorny. Jak na pełnokrwistego Włocha niezwykle spokojny. Właśnie eksplodował pełnią talentu. Molinari z rozmachem przeciera ślady włoskiego golfa.

Wszystko o hybrydach

Hybrydy nie służą wyłącznie do długich strzałów – przydają się w różnych sytuacjach. Ten jeden rodzaj kija może posłużyć Ci aż do 6 rodzajów uderzeń. Podpowiadamy także, czym kierować się przy wyborze hybryd i prezentujemy najlepsze modele, jakie pojawiły się na rynku w sezonie 2018.

Mazurski przełom

Zarówno właściciele pola, jak i działające przy nim stowarzyszenie Mazury Golf & Country Club na 2019 rok planują kontynuację akademii golfa dla początkujących, dzięki której w ciągu dwóch lat ten klub stał się największy w Polsce. Jaki jest klucz ich sukcesu? Okazuje się, że wiele zależy po prostu od zaangażowania samych klubowiczów…

Mały radar dla każdego

Szesnaście lat temu powstało urządzenie, które na zawsze zmieniło grę w golfa. TrackMan, bo o nim mowa, powstał w przydomowym garażu, by wkrótce zrewolucjonizować obraz współczesnego golfa. Poznajcie historię wizjonerów, którzy swoje marzenie przekuli w sukces, dzięki któremu miliony golfistów może efektywnie pracować nad poprawą swojej gry.

Reguły po nowemu

Stało się! Rok 2019 przyniósł długo zapowiadane zmiany. Nowy zestaw przepisów ma wprowadzić grę w golfa w nową epokę. Co się zmieni w porównaniu z poprzednią wersją reguł?  Wykaz najważniejszych zmian w nowych „Regułach gry w golfa” znajdziecie w naszym zestawieniu.

Co z tym handicapem?

W tym momencie na świecie istnieje parę wersji systemów hcp i różne sposoby jego obliczania. To ma się zmienić już od 2020 r., kiedy to wprowadzony zostanie Światowy System HCP. Podpowiadamy, jakich zmian mogą spodziewać się amatorzy. Także ci z Polski.

Ciszej proszę!

Dlaczego hałaśliwy mózg niszczy waszą grę? Okazuje się, że najważniejsze 15 cm to nie mo­ment przejścia z backswingu do downswingu czy kontakt kija z piłką. To przestrzeń w twojej głowie pomiędzy uszami. Prezentujemy korzy­ści, jakie płyną ze spokojnego umysłu.

Dwa golfowe kierunki, czyli Cypr i Sycylia

Tym razem zabieramy was w golfową podróż na Cypr i Sycylię. Nasi golfowi globtroterzy byli tam osobiście, by sprawdzić dla was uroki tych dwóch słonecznych wysp.

Trzy kroki do lepszej gry

Golf to technicznie skomplikowana gra. Czasami jednak wystarczy niewiele zmienić, by odczuć realną poprawę swoich wyników na polu golfowym. Można na przykład… wrócić do podstaw.

Wielki mecz, wielkie show

Nie było w tym sezonie turnieju, który wzbudziłby równie duże zainteresowanie wśród golfistów co Ryder Cup. A że w tym roku „święta wojna” pomiędzy USA a Europą odbyła się niedaleko, bo na podparyskim polu golfowym Le National, jeden z naszych autorów osobiście wziął udział w tym niezwykłym wydarzeniu, odhaczając przy okazji kolejny punkt na bucket list każdego zapalonego golfisty.

… i wiele, wiele więcej

W numerze jak zawsze nie zabraknie ciekawych felietonów, wywiadów czy relacji z najważniejszych turniejów. Dla każdego, coś dobrego!

 

Magazyn jest dystrybuowany w sieciach Empik, Kolporter, w klubach golfowych w całej Polsce oraz poprzez prenumeratę.

fot. Gettyimages

 

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o