Now Reading
Nowy numer „Golf&Rolla” już dostępny!

Nowy numer „Golf&Rolla” już dostępny!

Grudniowy numer już dostępny, a w środku, mimo że za oknem zima, wiele gorących tematów. Polecamy!

Pora na PGA Tour!

Po raz kolejny za sprawą Adriana Meronka mamy powody do zadowolenia. Pod koniec sezonu, dzięki udanym występom w DP World Tour, Adrian potwierdził, że wciąż jest na fali wznoszącej, zajmując pierwsze miejsce w wyścigu o kartę PGA Tour na przyszły rok. Dzięki temu już od stycznia będziemy mogli śledzić rywalizację Polaka w najlepszej golfowej lidze świata. Chyba trudno dla fana golfa o lepszy noworoczny prezent niż taka właśnie wiadomość. Z Adrianem rozmawialiśmy tuż po DP World Tour Championship, kiedy szykował się właśnie na swój lot do Australii.

Adrian Meronk już od nowego sezonu zagra w Stanach w PGA Tour, fot. Ross Kinnaird/Getty Images

Niesamowity sezon Scottiego Schefflera

W PGA Tour już od dobrych kilku sezonów świetnie radzi sobie natomiast bohater naszej okładki, a obecnie światowy numer 1 – Amerykanin Scottie Scheffler. Pochodzący z Teksasu 27-latek ma za sobą kolejne fantastyczne miesiące, za sprawą których trafił na pierwsze miejsce w jeszcze jednej ciekawej statystyce – najniższej średniej wyników w całym tegorocznym sezonie amerykańskiej ligi. To się nazywa kosmiczna forma, a my statystykom Scottiego postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej. Zwłaszcza że już niebawem Scottie będzie jednym z kolegów Adriana z touru.

Scottie Scheffler ma za sobą kosmiczny sezon! fot. TaylorMade

Piotr Owczarek: Ewolucja, nie rewolucja

Od stycznia przyszłego roku przejmie stery w PGA Polska. Piotr Owczarek, który do tej pory w stowarzyszeniu zawodowych golfistów pełnił rolę wiceprezesa, postanowił wyjść na pierwszy plan i poprowadzić organizację przez kolejne co najmniej 4 lata. Jak widzi dalszy rozwój golfa w Polsce i jakie ma plany na najbliższą kadencję opowiedział nam tuż po wyborach, w których uzyskał 100 proc. poparcia wśród obecnych na głosowaniu członków PGA Polska.

Od stycznia funkcję prezesa PGA Polska przejmie Piotr Owczarek, fot. G&R/Filip Klimaszewski
PGA Polska czekają zmiany, fot. G&R/Filip Klimaszewski

Ryder Cup: Rzymskie wspomnienia

Relacja z tegorocznej edycji najwspanialszego golfowego turnieju świata, czyli Ryder Cup na rzymskim polu Marco Simone GC. W centrum rzymskich wydarzeń była ekipa G&R!

Fotograf Marek Darnikowski oraz redaktor Kasia Nieciak w akcji!
Rzymskie kadry, fot. Marek Darnikowski
Ryder Cup był niesamowitym widowiskiem, fot. Marek Darnikowski

Nie zgaduję, mierzę!

Tylko kompletne dane dają obraz, który pozwala trenerowi udzielić odpowiedniej dla danego zawodnika porady. Dlatego, jak przekonuje pro Marcin Bartkowski, tak istotne jest, by nie zgadywać, a mierzyć. Kilka sprawdzonych metod w jego autorskim artykule!

Marcin Bartkowski przy pracy, fot. Krzysztof Lewandowski

Rajszew… od początku

W ramach lekcji historii tym razem przypomnimy sobie początki First Warsaw G&CC i przybliżymy ludzi, którzy w powstanie i promocję tego miejsca byli zaangażowani od samego początku. Najstarsze powojenne pole golfowe w Polsce powstało bowiem za sprawą prawdziwych pasjonatów, którzy włożyli wiele serca i zaangażowania, by golf zaistniał na mapie naszego kraju.

Golf pod szyldem Legii Warszawa

Legia Warszawa to sportowa marka, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Jako jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, budzi wielkie emocje wśród kibiców w całym kraju. I chociaż piłka nożna to dyscyplina, z którą Legia jest kojarzona najmocniej, to większość kibiców z miasta stołecznego dobrze wie, że charakterystyczną „eLkę” na sercu nosili zawodnicy z wielu dyscyplin. Teraz klub postanowił zaangażować się również… w popularyzację golfa!

Legia Golf&Tenis ma już za sobą pierwsze akcje promocyjne, fot. Monika Wasco
Event w Sobieniach Królewskich, fot. Monika Wasco

TGL: Za rok o tej samej porze

Miała z hukiem wejść na ekrany telewizyjne 9 stycznia 2024 roku. Liga TGL, głośne  przedsięwzięcie golfowo-telewizyjne Tigera Woodsa, Rory’ego McIlroya i innych inwestorów opóźni się o rok z powodu zniszczenia dachu nad areną rozgrywek. Jak mawia klasyk: „Zaczęło się od katastrofy, teraz może być tylko ciekawiej”.

Trzy (a właściwie cztery) golfowe kierunki

Podczas gdy aura za oknem w kraju raczej nie sprzyja grze w golfa, redaktorzy „Golf&Rolla” wybrali się w cieplejsze w tym okresie rejony świata, gdzie trawa na polach golfowych jest nadal zielona”

  • Jacek Zaidlewicz ponownie odwiedził Andaluzję, która jest niekwestionowaną golfową perłą w hiszpańskiej koronie.
  • Wojciech Pasynkiewicz w egzotycznej Tajlandii zagrał na polach golfowych w okolicach drugiego co do wielkości miasta tego kraju – Chiang Mai. W Kambodży jego łupem padły natomiast dwa pola należące do Sofitel Angkor Phokeethra Golf & SPA Resort.
  • Madera, wyspa wiecznej wiosny stała się natomiast celem Witolda Hołubowicza, który wraz z żoną zagrał na tamtejszych polach, przy okazji zwiedzając wzdłuż i wszerz ten uroczy zakątek ziemi.

Golfowa Geografia Polski cz. 3

Golfowa ekipa do zadań specjalnych nie próżnuje. Tym razem w poszukiwaniu miejsc do gry duet Winkowski-Bryndal udał się na północny zachód kraju, by w tej części Polski odkryć kolejne obiekty golfowe. I okazała się to bardzo owocna podróż.

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o