Now Reading
Nowy numer “Golf&Rolla” – wprost do golfistów!

Nowy numer “Golf&Rolla” – wprost do golfistów!

Najnowszy numer magazynu „Golf&Roll” to jak zawsze pokaźna dawka ciekawostek i artykułów dotyczących golfa, porad ekspertów i relacji z najważniejszych golfowych wydarzeń z Polski i ze świata.

W najnowszym numerze magazynu „Golf&Roll”

Eksperyment wagi ciężkiej
Ma 20 kilogramów więcej mięśni niż rok temu. Posyła piłkę driverem prawie 50 metrów dalej. Wznowienie turniejów PGA Tour wyłoniło nowego bohatera współczesnego golfa – Brysona DeChambeau w wersji XXL. O szczegółach tej spektakularnej transformacji pisze Krzysztof Rawa.

Golfowe marzenie Andrzeja Wentlanda
Na pole golfowe w Modrym Lesie zaciągnął go kolega, a kiedy już spróbował, został na zielonych greenach już na dobre. Właściciel powstającego właśnie obiektu Black Water Links pod Poznaniem Andrzej Wentland w rozmowie z G&R.

Niesamowity Merry Mex
Wielki Lee Trevino w grudniu zeszłego roku skończył 80 lat, choć mógł nie dożyć 37. urodzin. Życie tego słynnego golfisty, zwanego Merry Mex, mogłoby posłużyć za scenariusz niejednego pełnego zwrotów akcji filmu. Poznajcie historię golfisty, który nie stroni od żartu. Mimo wszystko!

Bajkowe Sunningdale
Sunningdale to miejsce niezwykłe i piękne, a jego tradycje sięgają 1899 r. To tam właśnie nasza autorka Katarzyna Nieciak oglądała z bardzo bliska Severiano Ballesterosa, by kilka lat później sama zagrać na tym historycznym obiekcie. Dla G&R opisała swoje wrażenia.

Wprost pod flagę!
Precyzyjna krótka gra jest kluczem do uzyskiwania naprawdę niskich wyników. Hiszpan Jon Rahm, drugi golfista świata, krok po kroku pokazuje, jak posłać piłkę wprost pod flagę!

Pionier polskiego golfa – hr. Alfred Potocki
Spłata długów, kwiaty w ogrodzie i golf – to trzy najczęściej pojawiające się tematy, o których nieustannie w swoich listach do mamy Elżbiety uprzejmie donosi syn, hr. Alfred III Potocki (1886–1958), czwarty i ostatni ordynat Łańcuta. Elżbieta Grendecka w barwny sposób i z archiwalną dokładnością opowiada historię pola golfowego w Łańcucie i wielkiej pasji do golfa jego właściciela.

Golfowe podróże
Bardzo subiektywny ranking golfowy i golfowy rajd po Kanadzie. Nasi redaktorzy Jacek Zaidlewicz i Wojciech Pasynkiewicz śladami najlepszych miejsc do gry.

Pandemiczne przebudzenie
PGA Tour przeciera szlaki dla zawodowego sportu  w USA. Dla European Tour to walka o przetrwanie.  Jak wyglądają golfowe szczyty w trakcie pandemii  i w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości?

Jego Magnificencja Golfista
W piątek 17 lipca odszedł Andrzej Strzelecki, reżyser, aktor teatralny i filmowy, wielki miłośnik i propagator golfa. Wraz z Andrzejem Personem wspominamy jednego z największych w Polsce ambasadorów golfa w Polsce, autora książki „Człowiek w jednej rękawiczce”.

Uwaga: Yips!
Choć wielu grających w ogóle nie kojarzy tego słowa,  to yipsy „pogruchotały” niejedną golfową karierę, niejedno pewne zwycięstwo zamieniły w dotkliwą porażkę i generalnie miały wpływ na oblicze światowego sportu. Tomasz Zembrowski zebrał na ten temat kilka faktów.

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o