Teraz czytasz
Polacy z „dzikimi kartami” na Deutsche Bank Polish Masters. Wśród laureatów rewelacyjny 12-latek!

Polacy z „dzikimi kartami” na Deutsche Bank Polish Masters. Wśród laureatów rewelacyjny 12-latek!

Redakcja Golf&Roll

Za niecały miesiąc na polu golfowym w Sobieniach Królewskich pod Warszawą odbędzie się najważniejszy turniej tego sezonu w Polsce – Deutsche Bank Polish Masters 2014. Trzydniowa rywalizacja najlepszych golfistów w Europie według rankingu Pro Golf Tour, będzie jednocześnie europejskim finałem całego cyklu. Pełna lista startowa zostanie ogłoszona dopiero w połowie września, ale organizatorzy już poinformowali o zasadach przyznawania
tzw. dzikich kart.

Stawkę 72 czołowych golfistów tegorocznej klasyfikacji PGT, uzupełni ośmiu zawodników,  wśród których nie zabraknie reprezentantów Polski. Organizatorzy oficjalnie zadecydowali o przyznaniu m.in. dwóch miejsc dla najlepszego zawodowca i amatora, biorących udział w zeszłorocznej edycji turnieju, którymi byli odpowiednio: Maksymilian Sałuda i Jan Szmidt jr.

Cieszę się, że mogę oficjalnie potwierdzić swój udział w tegorocznym finale europejskiej ligi golfa – Pro Golf Tour. Od kilku tygodni przygotowuję się solidnie do tej imprezy i mam nadzieję, że nie zawiodę polskich kibiców. Postaram się dostarczyć im jeszcze więcej radości niż przed rokiem, kiedy to jako najlepszy z Polaków zająłem 12. miejsce – powiedział  czołowy polski zawodowy golfista, Maksymilian Sałuda.

Kolejne dzikie karty zostały rozdysponowane przez Polski Związek Golfa, który uhonorował w ten sposób trójkę najlepszych juniorów, wyłonionych w ramach odbywających się w ostatni weekend mistrzostw Polski. Dzięki dobrym wynikom tam uzyskanym, w Deutsche Bank Polish Masters 2014 wystąpią: Oskar Zaborowski, Jakub Dymecki i Szymon Olszewski. O udział w turnieju nie musi się również martwić świeżo upieczony mistrz Polski juniorów – rewelacyjny 12-latek Alejandro Pedryc Ganko, który wcześniej otrzymał kwalifikację z ramienia gospodarzy – klubu Sobienie Królewskie G&CC. Druga z nich przypadnie jego klubowemu koledze, Kamilowi Tatarczukowi.

Ostatnie wolne miejsce zajmie reprezentant PGA Polska (organizacji zrzeszającej zawodowych golfistów), którego wyłoni ranking Order of Merit (jego kształt rozstrzygnie się podczas finałowego turnieju  PGA Polska Tour w Sobieniach Królewskich).

Deutsche Bank Polish Masters 2014 odbędzie się w dniach 24-28 września, a w puli nagród dla zwycięzców znajdzie się 170 tys. złotych. Oprócz rywalizacji sportowej, kibice będą mogli skorzystać z wielu atrakcji towarzyszących, których celem będzie popularyzacja golfa – dyscypliny, która po 110 latach wraca do programu letnich igrzysk olimpijskich.

Więcej o turnieju na www.polishmasters.eu.

fot. Golf24/Marek Darnikowski

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o