Now Reading
Polonia Cup – to już 19. edycja!

Polonia Cup – to już 19. edycja!

Prawie 150 golfistów weźmie udział w rozpoczynającym się dzisiaj najstarszym cyklicznym amatorskim turnieju w Polsce – PZU Polonia Cup by Porsche Centrum Poznań. To już 19. edycja tych popularnych zawodów, które rok w rok przyciągają na pole Amber Baltic GC koło Szczecina zawodników z całej Polski. I nie tylko.

Pierwszą Polonię rozegrano w 1996 r., a uczestniczyło w niej jedynie 32 graczy. W inauguracyjnej edycji po złoto sięgnął Michał Poniż. Każdy kolejny sezon to wzrost zainteresowania turniejem. Rekord popularności zawody osiągnęły w 2000 r., kiedy chęć uczestnictwa z zawodach zadeklarowało prawie 200 golfistów. Od tamtej pory turniej rozgrywany jest w trzech rundach – dwóch eliminacyjnych i finałowej, do której przechodzi ok. 80 zawodników z najlepszymi wynikami.

Ideą powstania turnieju Polonia Cup była integracja środowiska polskich golfistów z „golfową Polonią” oraz z grającymi w golfa cudzoziemcami, zawodowo lub rodzinnie związanymi z naszym krajem. W każdej z edycji turnieju specjalny puchar i nagrodę otrzymuje najlepszy golfista – Polonus, a zwycięzcy są wyłaniani w kategorii kobiet, mężczyzn i juniorów.

W turnieju Polonia Cup na przestrzeni 18 lat brali udział niemal wszyscy najważniejsi polscy golfiści. Turniej odbywa się pod patronatem Senatora Andrzeja Persona, który jest jednocześnie przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego.

W ubiegłym roku w turnieju zwyciężył Michał Kasprowicz, który w dogrywce pokonał Adriana Kaczałę. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy – Grzegorz Gawroński.

Ceremonia rozdania nagród w tegorocznej edycji zawodów odbędzie się w Hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach.

Przebieg turnieju można  śledzić tutaj

Brak komentarzy (0)

Napisz komentarz

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o