Teraz czytasz
Poznaliśmy finalistów Golf Business League i Porsche Golf Cup

Poznaliśmy finalistów Golf Business League i Porsche Golf Cup

Redakcja Golf&Roll

To były wymagające dwa dni dla uczestników zawodów. Pomiędzy 5 a 6 października na polu golfowym w Sobieniach Królewskich odbył się ostatni w tym roku turniej z cyklu Golf Business League. W ramach warszawskiego, ostatniego etapu serii zawodnicy walczyli wygraną w tym konkretnym turnieju, a także o ostatnie punkty w klasyfikacji generalnej cyklu. Z kolei fani marki Porsche rywalizowali o awans do światowego finału Porsche Golf Cup.

Uczestnicy turnieju nie mogli sobie wymarzyć lepszej aury do zamknięcia golfowego sezonu. W trakcie zawodów było słonecznie, ale nie gorąco.

Dwa turnieje, więcej atrakcji

Na polu w Sobieniach Królewskich we wtorek trwały eliminacje do międzynarodowego turnieju Porsche Golf Cup. To jednodniowe zawody, które oprócz zwycięzców wyłaniają również czteroosobowy Team Poland, czyli zespół, który będzie reprezentował Polskę na Porsche Golf Cup World Final na Majorce w przyszłym roku. W tych zawodach reprezentacja może składać się tylko z klientów Porsche.

Natomiast we wtorek i w środę rozegrano dwie rundy ostatniego w tym roku turnieju Golf Business League w Polsce. Golfistki i golfiści walczyli o każdy punkt do klasyfikacji generalnej Biznes Ligi. Zwycięstwo oznaczało zaproszenie na zagraniczny finał Finally Together, który odbędzie się 27 listopada – 4 grudnia 2021 r. na dwóch polach kompleksu Antalya Golf Club: PGA Sultan i The Pasha.

Nic dziwnego, że na starcie pojawiła się ponad setka graczy. Kibicowali im sponsorzy i partnerzy, którzy obok nagród głównych ufundowali wiele dodatkowych.

Pojadą na Majorkę

Na polu pojawiło się dwóch rozpoznawalnych miłośników golfa z przeciwnych stron handicapu. Karol Okrasa w tym roku rozpoczął treningi i wciąż szlifuje umiejętności (PATRZ WYWIAD). Z kolei Jerzemu Dudkowi niskiego handicapu pozazdrości niejeden amator.

Były bramkarz reprezentacji Polski popisał się na polu w Sobieniach. W kategorii stroke play brutto był najlepszy podczas pierwszej, a także drugiej rundy. Dzięki temu zakwalifikował się do światowego finału Porsche Golf Cup. Na Majorce zagra we flighcie z Leszkiem Nicgorskim, Krzysztofem Mleczakiem i Wiesławem Plutą, którzy również zdobyli kwalifikację.

Przed nimi Turcja

Z kolei laureaci klasyfikacji generalnej Golf Business League 2021 pojadą w nagrodę na turniej do tureckiego raju golfa.

Różnice w punktacji są na tyle duże, że nie ma wątpliwości co do wygranych. Najbardziej zacięta rywalizacja trwała o miejsce pierwsze w kategorii HCP 15,1-23. Ostatecznie Krzysztof Bruź (164 punkty) pokonał Marcina Dolota jednym punktem, zajmując miejsce pierwsze. Na trzecim znalazł się Stefan Biliński z wynikiem 158 punktów.

W kategorii HCP 23,1-36 Robert Winiarski zdobył 151 punktów, co uplasowało go na miejscu trzecim. Oczko wyżej znalazł się Grzegorz Gacek z wynikiem 154 punktów. Niepokonany tutaj okazał się Kamil Pilch, który z wynikiem 159 punktów zdobył miejsce pierwsze.

W kategorii HCP 0-15 trzecie miejsce zajął Maciej Wawrzkiewicz, kończąc Biznes Ligę z wynikiem 152 punktów. Drugie miejsce zajął Remigiusz Czerniej (156 punktów), a pierwsze – Jerzy Górski (161 punktów).

Uroczysta premiera

Gospodarzem turnieju był salon Porsche Centrum Warszawa, należący do importera Porsche Inter Auto Polska. Podczas wieczornego bankietu w Hotelu Sobienie Królewskie, dzięki zaangażowaniu sponsora, miała miejsce uroczysta premiera nowego modelu Porsche Macan. Wieczór uświetniły także występy artystyczne oraz występ wokalistki Asteyi wraz z towarzyszącą jej skrzypaczką.

WYNIKI

Team Poland w Porsche Golf Cup World Final

W kategorii HCP 24-36 zwyciężył Leszek Nicgorski
W kategorii HCP 12-24 zwyciężył Krzysztof Mleczak
W kategorii HCP 0-12 zwyciężył Wiesław Pluta
W kategorii strokeplay brutto zwyciężył Jerzy Dudek

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w turnieju Golf Business League w Sobieniach Królewskich G&CC

Kategoria HCP 23,1-36

III miejsce z wynikiem 75 punktów zajął Leszek Hepner
II miejsce z wynikiem 79 punktów zajął Piotr Potowski
I miejsce z wynikiem 80 punktów zajął Grzegorz Hemlecki

Kategoria HCP 15,1-23

III miejsce z wynikiem 77 punktów zajął Tomasz Leśniak
II miejsce z wynikiem 83 punktów zajął Piotr Niebrzydowski
I miejsce z wynikiem 88 punktów zajął Krzysztof Bruź

Kategoria HCP 0-15

III miejsce z wynikiem 77 punktów zajął Andrzej Rosłaniec
II miejsce z wynikiem 78 punktów zajął Jerzy Górski
I miejsce z wynikiem 82 punktów zajął Krystian Kozakiewicz

Kategoria Strokeplay brutto

I miejsce z wynikiem 158 uderzeń zajął Jerzy Dudek

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Golf Business League

Kategoria HCP 23,1-36

III miejsce z wynikiem 151 punktów zajął Robert Winiarski
II miejsce z wynikiem 154 punktów zajął Grzegorz Gacek
I miejsce z wynikiem 159 punktów zajął Kamil Pilch

Kategoria HCP 15,1-23

III miejsce z wynikiem 158 punktów zajął Stefan Biliński
II miejsce z wynikiem 163 punktów zajął Marcin Dolot
I miejsce z wynikiem 164 punktów zajął Krzysztof Bruź

Kategoria HCP 0-15

III miejsce z wynikiem 152 punktów zajął Maciej Wawrzkiewicz
II miejsce z wynikiem 156 punktów zajął Remigiusz Czerniej
I miejsce z wynikiem 161 punktów zajął Jerzy Górski

Więcej na www.biznes-liga.pl

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o