Now Reading
Rory McIlroy na podium w Hero Dubai Desert Classic

Rory McIlroy na podium w Hero Dubai Desert Classic

Rory McIlroy, aktualny nr 1 na świecie, zwyciężył po raz trzeci w turnieju Hero Dubai Desert Classic, po raz pierwszy od kiedy turniej ten zaliczany jest do cyklu Rolex Series. Finałowa rozgrywka na Emirates Golf Club, która po wcześniejszych przerwach w grze spowodowanych warunkami pogodowymi skończyła się w poniedziałek, a nie w niedzielę, była pełna zwrotów akcji i walki do ostatniego dołka.

McIlroy, czterokrotny triumfator wielkoszlemowy i ubiegłoroczny zwycięzca rankingów PGA Tour FedEx Cup oraz DP World Tour Race to Dubai, przypieczętował 1-uderzeniową wygraną nad Amerykaninem Patrickiem Reedem dwoma birdie na dwóch ostatnich dołkach, kończąc rywalizację z łącznym wynikiem -19. Wygrana pozwoliła mu na awans na 2. miejsce w tegorocznym rankingu Race to Dubai.

Na trzecim miejscu uplasował się Australijczyk Lucas Herbert, zwycięzca turnieju z 2020 r., notując na swojej scorecardzie rezultat -1, uderzenie przed Anglikiem Callumem Shinkwinem i Francuzem Julienem Brunem.

Pochodzący z Irlandii Północnej McIlroy ma już na swoim koncie 15 zwycięstw w cyklu DP World Tour (pierwsze z nich miało miejsce 13 lat temu), a jako trzykrotny zwycięzca w Emirates Golf Club (2009 i 2015), wyrównał rekord Erniego Elsa, który może pochwalić się takim samym osiągnięciem.

Pierwsze trzy rundy rozegrane kolejno na 66-70-65 sprawiły, że McIlroy rozpoczynał ostatni dzień turnieju z przewagą 3 uderzeń nad Reedem i chociaż w pewnym momencie został przez rywala wyprzedzony, wspaniały putt z odległości 14 stóp na ostatnim greenie przypieczętował wygraną utalentowanego 33-latka.

„Ta wygrana wiele dla mnie znaczy”, mówił McIlroy po turnieju. „Szczerze mówiąc, stoczyłem dziś ciężką bitwę, ale dobrze zarządzałem swoją grą i grałem naprawdę inteligentnie. Czuję, że pokazałem dzisiaj dużo siły psychicznej, a to fundament, na którym można budować swoją grę przez resztę sezonu.”

W silnie obsadzonym turnieju, w którym pula nagród wyniosła 9 mln euro i była aż o 1 mln wyższa niż w poprzednim roku, zagrał także Adrian Meronk, jednak rywalizację ukończył już po dwóch rundach (74, 70) i nie przeszedł cuta. Polak spadł o dwa miejsca w Race to Dubai i obecnie zajmuje 6. lokatę.

Adrian już w tym tygodniu powalczy w kolejnym turnieju DP World Tour – Ras Al Khaimah Championship w Al. Hamra GC. Na liście oczekujących na kwalifikację do zawodów jest także Mateusz Gradecki.

WYNIKI

fot. Rory McIlroy/TaylorMade

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o