Teraz czytasz
Adidas stworzył asymetryczne buty. Pomagają w swingu

Adidas stworzył asymetryczne buty. Pomagają w swingu

Adidas Asym Energy Boost – ten model ma wprowadzić do gry w golfa mała rewolucję. Powód? Asymetryczna podeszwa, która nie pozostanie bez wpływu na ruch golfisty podczas swingu.

Adidas przez miesiące badał zachowanie stopy podczas swingu i postanowił to wykorzystać w swoim najnowszym modelu. Największe różnice widać oczywiście w podeszwie, która zdecydowanie odróżnia but prawy od lewego. Oczywiście, powstają wersje zarówno dla prawo-,  jak i leworęcznych.

– To był długi proces, który wymagał wielu godzin badań i prac projektowych. Najfajniejsze jest to, że gdy mówimy komuś o naszym pomyśle, to wszyscy od razu go podłapują. Przecież to takie oczywiste. Trudno taki but stworzyć, ale łatwo zrozumieć jakie daje korzyści – przekonuje Masun Denison z Adidasa.

Jak to działa? Podstawową różnicą są podeszwy, a w zasadzie to, jak rozmieszczone są kolce. I tak: w przypadku lewego buta (u praworęcznego golfisty) kolców jest mniej od wewnętrznej strony, a więcej i są większe od strony wewnętrznej. To ma zapewnić lepsze trzymanie do podłoża. Z kolei prawy but charakteryzuje się dużymi kolcami w okolicy palców, tak by jak najefektywniej wykonać przetoczenie stopy. Wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze przekazanie energii ze stóp podczas swingu, zapewnić też dodatkową stabilność postawy. To dlatego wzór podeszwy różni się w obu butach aż tak diametralnie.

Cena? W polskim sklepie adidasa ten model jeszcze nie jest dostępny. W Wielkiej Brytanii trzeba wyłożyć równowartość ponad 1100 zł…

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o