Teraz czytasz
Adrian Meronk piątym golfistą Challenge Tour

Adrian Meronk piątym golfistą Challenge Tour

Challenge Tour Meronk

Adrian Meronk zakończył sezon Challenge Tour na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. To jego najlepszy sezon w karierze.

Meronk przed finałowym turniejem Challenge Tour na Majorce był już pewny awansu na szczebel wyżej. Od przyszłego sezonu najlepszego polskiego golfistę będziemy oglądać w turniejach European Tour. Ale Meronk nie spoczął na laurach, do ostatniego dołka walczył o to, by poprawić miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Każde „oczko” wyżej może mieć znaczenie przy zgłoszeniach do imprez w kolejnym cyklu.

Meronk ostatnie cztery rundy sezonu zagrał na par. Notował kolejno 72, 71, 69 i 72 uderzenia. Efekt był taki, że turniej ukończył na dzielonym dziewiątym miejscu i zarobił 13 tys. euro. Do zwycięzcy, Francesco Laporty, stracił sześć uderzeń. Włoch wygrał nie tylko ostatni turniej, ale i cały cykl.

Najlepszy sezon Meronka

Polski golfista dzięki dziewiątej lokacie na Majorce uplasował się na piątym miejscu na koniec sezon. Dla Meronk to najlepszy golfowy rok. W 20 turniejach zgromadził blisko 130 tys. euro., dziesięciokrotnie kończy zawody w czołowej dziesiątce, a we wrześniu wygrał swój pierwszy zawodowy turniej na wysokim poziomie – Open de Portugal.

Dziewiąte miejsce na Majorce przyniosło Meronkowi też kolejny awans w OWGR. Polak jest aktualnie 214. golfistą świata.

Przypomnijmy, że Mateusz Gradecki, który w tym sezonie debiutował w Challenge Tour, skończył rozgrywki na 114. miejscu.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o