Now Reading
Drużyna Piotra Ragankiewicza wygrywa w Pro-Amie

W niedzielę turniejem Pro-Am amatorzy wraz z profesjonalnymi golfistami zainaugurowali najważniejszy turniej w kalendarzu PGA Polska – Sobienie PGA Polska Championship. Tego dnia na warszawskim polu golfowym Sobienie Królewskie G&CC odbyły się także Mistrzostwa Polski Longest Drive.

Pogoda rano mogła przestraszyć zarówno golfistów jak i zaproszonych gości, zarówno deszcz jak i silny wiatr zdecydowanie utrudniały grę, na szczęście popołudniu się wypogodziło. W turnieju Pro-Am udział wzięło ponad 90 graczy. Pierwsze miejsce z wynikiem 126 punktów zajął team Piotra Ragankiewicza, z którym grali Monika Kowalewska, Michał Krawczyk oraz Marcin Benbenek.

Zdobywcy pierwszego miejsca oprócz wielu atrakcyjnych nagród otrzymali także zaproszenie na turniej Pro-Am Deustche Bank Polish Masters czyli finałowe rozgrywki zawodów zagranicznej serii Pro Golf Tour, które odbędą się w dniach 26-29 września na polu Toya Golf&CC.

Organizatorzy turnieju PGA Polska i Sobienie Królewskie Golf&CC zadbali także o dodatkowe atrakcje sportowe. Najlepsi juniorzy z Sobieni – Marcel Benbenek, Iga Józefiak, Alexjndro Pedryc i Jan Grzegorzek – towarzyszyli wybranym Pro na trzech dołkach akademii, rozgrywając pokazowy Pro-Junior Challange. W zawodach wzięli udział zwycięzcy tegorocznych turniejów: Peter Bronson, Martyna Mierzwa, Mateusz Jędrzejczyk oraz triumfator rankingu Order of Merit – Jakub Ossowski. Najlepszy okazał się Peter Bronson, zawodowiec z największą liczbą tytułów na koncie.

W trakcie turnieju rozegrano także Charity Nearest to the Pin, podczas którego zebrano kwotę 1400 złotych na rzecz fundacji Dr Clown (nagrody w tym konkursie ufundował dystrybutor marki Galvin Green). Najbardziej precyzyjne uderzenie oddał Piotr Ragankiewicz, który umieści piłkę w odległości 40 cm od flagi.

W niedzielę odbył się również finał Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive. Całą sobotę i niedzielny poranek zawodnicy startowali w eliminacjach, w których łącznie wzięło udział ponad 70 golfistów. W kategorii chłopcy i dziewczynki mistrzem Polski okazał się Alejandro Pedryc. W kategorii młodzicy i młodziczki zwyciężył Krzysztof Marszałek. Pośród zawodników w kategoriach juniorzy i juniorki młodsi zwyciężył Marcel Benbenek, a Karol Oleksa został mistrzem Polski pośród juniorów i juniorek. W kategorii 19-34 triumfował Michał Krawczyk, a pośród pań zwyciężyła Monika Kowalewska. Mistrzem Polski Mid –Amatorów został Paweł Laskowski, a seniorów – Jerzy Prószyński. W kategorii Open najdalej piłkę posłał Jan Kaliński. Mistrzem Polski Pro został natomiast Peter Bronson z wynikiem 248 metrów.

W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w stricte sportowym duchu W zawodach Sobienie PGA Polska Championship udział wezmą zawodowcy i amatorzy, którzy przez 3 dni rywalizować będą w kategorii stroke play brutto. W środę poznamy zwycięzców.