Now Reading
Hiszpania jest idealnym miejscem, żeby pograć w golfa zimą

Hiszpania jest idealnym miejscem, żeby pograć w golfa zimą

PGA Catalunya Resort en Caldes de Malavella, Gerona

Co roku tysiące miłośników golfa wybiera się do Hiszpanii, żeby cieszyć się tym sportem w bezkonkurencyjnych warunkach, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Dowiedz się, dlaczego Hiszpania jest wiodącym kierunkiem golfowych podróży w Europie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów tego sportu.

Dlaczego warto wybrać się do Hiszpanii, żeby pograć w golfa? Istnieje wiele powodów, dla których tej zimy możesz zdecydować się na podróż do wymarzonego miejsca do uprawiania Twojego ulubionego sportu. Pomyśl o długich, słonecznych dniach, idealnych warunkach klimatycznych i szerokim wyborze prestiżowych pól golfowych dostępnych w Hiszpanii.

300 słonecznych dni w roku do gry w golfa

Golf i piękna pogoda zimą – w Hiszpanii jest to możliwe! Warunki pogodowe panujące w tym kraju sprawiają, że sezon golfowy jest bardzo długi, a w miesiącach zimowych można grać w golfa bez przerwy i bez potrzeby zamartwiania się zimnem i opadami.

W południowej części półwyspu, w Andaluzji, będziesz mieć do dyspozycji aż 3000 godzin słońca rocznie, które możesz wykorzystać na grę. Weź pod uwagę przede wszystkim Marbellę, która jest europejską stolicą golfa. Natomiast na Wyspach Kanaryjskich średnia roczna temperatura wynosi około 21 stopni Celsjusza, a na obszarach śródziemnomorskich, takich jak Katalonia, Wspólnota Walencka czy region Murcia, temperatury zimą są dużo łagodniejsze.

Pełno wspaniałych pól golfowych do wyboru

Wybierz spośród pól golfowych, z których roztacza się widok na morze, tych ze zróżnicowanymi krajobrazami wiejskimi w różnych regionach Hiszpanii lub spośród pól znajdujących się nieopodal wielkich metropolii. Wiele hiszpańskich pól golfowych zostało zaprojektowanych przez prestiżowych architektów. Dzięki temu gra na nich to prawdziwe wyzwanie i gwarancja przyjemności płynącej z uprawiania tego sportu.

Ponadto, w Hiszpanii znajdziesz pola golfowe odpowiednie dla golfistów na wszystkich poziomach zaawansowania. Dzięki temu będziesz mógł (mogła) dołączyć zarówno do międzynarodowych turniejów, jak i – jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze golfowe kroki – wziąć udział w kursach i szkoleniach dla początkujących. W bogatej golfowej ofercie tego kraju każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od wieku, doświadczenia i potrzeb.

Coś więcej niż golf

Hiszpania to nie tylko golf. To bogata kultura i sztuka różnych miejscowości, to pyszna kuchnia oparta na diecie śródziemnomorskiej, to urocze hotele znajdujące się pośród idyllicznych krajobrazów, to sesje spa, zakupy… Hiszpania, oprócz golfa, ma naprawdę wiele do zaoferowania.

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o