Teraz czytasz
Ile kosztuje golf?

Ile kosztuje golf?

Co należy wiedzieć, po raz pierwszy pojawiając się na polu golfowym? Jak się przygotować? Czyli odpowiedzi na najczęstsze pytania tych, którzy chcą spróbować swoich sił w golfie.

Jak na lekcję golfa powinienem się jakoś specjalnie przygotować??

Nie są tu konieczne żadne specjalne wcześniejsze przygotowania. Wystarczy umówić się na lekcję z instruktorem lub zapisać na kurs grupowy. Instruktor dostosowuje lekcję do poziomu danej osoby/grupy osób. Ktoś, kto zapisuje się na lekcje dla początkujących, nie musi mieć ze sobą sprzętu, gdyż najczęściej piłki i kije zapewnia trener.

Czy na lekcję golfa dla początkujących należy specjalnie się ubrać?
Tutaj panuje dość duża swoboda, gdyż trudno wymagać, żeby ludzie przychodzili na pierwsze golfowe lekcje ubrani od razu stricte po golfowemu. Miło jest jednak, jeśli taka osoba ma koszulkę z kołnierzykiem, nie jest w dresach, ubraniu roboczym, czy w jeansach. Najlepiej także postawić na buty sportowe.

Czego dowiem się na pierwszych lekcjach dla początkujących?
Przede wszystkim poznasz główne zasady uderzenia kijem golfowym, czyli jak trzymać kij, jak ustawić się do uderzenia, jak wyglądają poszczególne fazy ruchu kijem (tzw. swing). Opanowanie tych podstaw jest bardzo ważne, by w przyszłości nie popełniać błędów.

Ile kosztują lekcje z instruktorem? Na jakie koszty trzeba się nastawiać?
W zależności od miejsca w Polsce te koszty bywają różne. W Warszawie ceny są inne niż w Lublinie, a we Wrocławiu inne niż w Bydgoszczy. Musimy liczyć w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za lekcję, w zależności od tego, ile osób przychodzi na zajęcia oraz z ilu lekcji będzie składał się kurs. Zajęcia grupowe są zazwyczaj sporo tańsze.

Kiedy możemy pomyśleć o zakupie własnego sprzętu golfowego?
Pierwszym sygnałem do zakupu własnego sprzętu jest moment, kiedy nasza technika uderzenia będzie w miarę ujednolicona i powtarzalna. Na początkowych lekcjach będziemy mieli najprawdopodobniej problem z uderzaniem w piłkę, gdyż sam zamach golfowy jest nienaturalny dla człowieka i trzeba się go nauczyć. Zatem dopiero kiedy opanujemy technikę, możemy pomyśleć o zakupie sprzętu. Wcześniej można go wypożyczyć na polu golfowym. Warto przed zakupem sprzętu zasięgnąć wcześniej rady instruktora. Kije golfowe różnią się ciężkością, wyglądem, kątami nachylenia, a ich dobór jest uzależniony od płci, wieku, właściwości fizycznych danej osoby. Poprzez nietrafiony dobór sprzętu możemy popsuć sobie radość z gry.

Jakie są koszty sprzętu dla początkujących?
Na początku nie jest konieczne kupowanie pełnego kompletu kijów, których w przypadku golfisty może być 14. Wśród początkujących golfistów popularne są półkomplety. Oferty są naprawdę zróżnicowane, ale już w granicach 1000 zł możemy mieć już komplet kijów, który będzie nam służył na dłuższy czas.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o