Teraz czytasz
Jordan Spieth czy Rory McIlroy? Bukmacher przyjmuje zakłady

Jordan Spieth czy Rory McIlroy? Bukmacher przyjmuje zakłady

Jeden z bukmacherów oferuje zakłady, w których należy wskazać, kto pierwszy – Jordan Spieth czy Rory McIlroy – jako pierwszy skompletuje wygrane w czterech turniejach wielkoszlemowych.

Wszystkie cztery turnieje wielkoszlemowe do tej pory wygrywali Gene Sarazen, Ben Hogan, Gary Player, Jack Nicklaus i Tiger Woods. Rory’emu McIlroyowi w kolekcji brakuje wygranej w Masters, w którym najwyżej był na czwartej pozycji w 2015 roku. US Open wygrał w 2011 roku, The Open w 2014 roku, PGA Championship dwukrotnie – w 2012 i 2014 roku. Od dwóch lat miał szansę na to, by dokończyć dzieła i stać się szóstym graczem w nowożytnej erze golfa, który podbił każdy z turniejów wielkoszlemowych. A może miejsca w kolejce będzie musiał ustąpić Jordanowi Spiethowi.

24-letnia golfowa rewelacja rodem z Teksasu ma już skompletowane trzy wielkoszlemowe triumfy. W 2015 roku wygrał Masters i US Open, w lipcu dołożył triumf w The Open. Jeszcze w tym roku może skompletować tzw. „Szlema Jordana”, o ile wygra sierpniowe PGA Championship.

Na kim więcej zarobisz?

Po zwycięstwie Spietha w The Open jeden z internetowych bukmacherów – BetVictor (nie jest dostępny z terytorium Polski) zaproponował zakład – kto szybciej skompletuje swojego szlema? Kurs na Spietha to 4/6, a na McIlroya 11/10, co w skrócie oznacza, że mniej wzbogacimy się stawiając na Amerykanina. Jeśli żaden z nich nie wygra brakującego turnieju w najbliższych pięciu latach, to bukmacher zwróci nam pieniądze.

PGA Championship odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia na polu Quail Hollow Club nieopodal Charlotte w Północnej Karolinie. McIlroy wygrywał na tym obiekcie już dwukrotnie turnieje PGA Tour, a obaj ze Spiethem uważani są przez bukmacherów za głównych faworytów do triumfu w tym roku. Może warto wybrać swojego faworyta?

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o