Teraz czytasz
Mistrzostwa Polski Long Drive 2018 – w sierpniu na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

Mistrzostwa Polski Long Drive 2018 – w sierpniu na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

Redakcja Golf&Roll

Golf Channel Polska i PGA Polska zapraszają na Mistrzostwa Polski Long Drive 2018, pod patronatem Polskiego Związku Golfa. Zawody Long Drive, będące bardzo efektowanym golfowym spektaklem, polegają na jak najdłuższym uderzeniu piłki golfowej, przy jednoczesnym zmieszczeniu się w pasie o szerokości 50 metrów. Mistrzostwa odbędą się 31 sierpnia, na Torze Służewiec w Warszawie.

Golfiści uwielbiają zawody Long Drive, gdzie najdalsze uderzenia na świecie przekraczają 400 metrów. Stanowią one rozrywkę dla uczestników i obserwatorów oraz okazję do popisu siły i precyzji, ponieważ efektowne, dalekie uderzenia są chwałą golfistów. Oprócz czystej siły fizycznej wykazać się należy niemałą precyzją, trudno jest przewidzieć przebieg zawodów, a zwyciężyć może każdy, kto podejmie wyzwanie.

Dzień na Służewcu rozpoczną eliminacje, zaś po południu odbędzie się finał zawodów, po którym nastąpi ceremonia wręczenia nagród i bankiet z muzyką na żywo. Dla zaproszonych gości przygotowano szereg atrakcji, m.in. akademię golfa dla początkujących i konkursy golfowe. Na zwycięzców, którzy wykonają najdalsze uderzenia, czekają pasy mistrzowskie i tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski Long Drive 2018. Do walki o zwycięstwo staną amatorzy, profesjonaliści i gwiazdy. W 10 kategoriach na Mistrzynie/Mistrzów
i Wicemistrzynie/Wicemistrzów czekają trofea oraz nagrody ufundowane przez partnerów, a na wszystkich uczestników i gości – pamiątkowe piłki i kołeczki. Szczegóły programu oraz Regulamin Zawodów można znaleźć na stronie golfchannel.pl/longdrive.

Ambasadorami Mistrzostw są najlepsi polscy golfiści, grający zawodowo w European Tour: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki, zaś Honorowymi Zawodnikami, utytułowani polscy sportowcy i olimpijczycy: Mariusz Czerkawski, Jerzy Dudek, Szymon Ziółkowski i Michał Ligocki. Wejścia na żywo i relację z Mistrzostw będzie można obejrzeć w Polsat Sport oraz w Golf Channel Polska.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o