Dziennikarz sportowy w przeszłości związany ze Sport.pl, gdzie prowadził rubryki…
Wielka walka o dodatkowe 10 mln dol. rozpoczęta. Turniej Northern Trust Open wygrał Dustin Johnson, który w dogrywce okazał się lepszy od Jordana Spietha.
Johnson zagrał niesamowitą ostatnią rundę. Odrobił pięć uderzeń straty do lidera i na ostatnim dołku dzięki puttowi z czterech metrów doprowadził do dogrywki ze Spiethem. Obaj zakończyli rywalizację z wynikiem -13 po 72 dołkach pola Glen Oaks Club.
W dogrywce Johnson nie dał szans Spiethowi. Zagrał świetny approach bliziutko przy dołku, birdie było dla niego formalnością. Rywal musiał trafić z ponad 10 metrów, ale był w stanie tylko umieścić piłkę blisko dołka. „Ja nie przegrałem tego turnieju, to on go wygrał”, skomentował chwilę później Spieth.
Tak Johnson wygrał Northern Trust Open
A duel for the ages.
Highlights from an unforgettable Sunday @TheNTGolf. pic.twitter.com/NiBUcjgtdq
— PGA TOUR (@PGATOUR) August 28, 2017
Johnson, golfista numer jeden w światowym rankingu, wreszcie zagrał jak na lidera zestawienia przystało. Było to jego pierwsze zwycięstwo od wczesnej wiosny, gdy po upadku ze schodów musiał wycofać się z Masters. Przed pierwszym turniejem wielkoszlemowym w sezonie wygrał trzy imprezy z rzędu i wszystko wskazywało, że to będzie jego rok.
„Wreszcie poczułem, że jestem w takiej formie jak przed Masters.” – powiedział Johnson, który po tym zwycięstwie wzbogacił się o 1,6 mln dol. i objął prowadzenie w FedEx Cup.
The new top 5 in the #FedExCup standings:
1. @DJohnsonPGA
2. @JordanSpieth
3. @JustinThomas34
4. Hideki Matsuyama
5. @JonRahmPGA pic.twitter.com/vnZNB749fg— PGA TOUR (@PGATOUR) August 28, 2017
Bubba Watson jednym z ośmiu
Poza Johnsonem i Spiethem w walce o zwycięstwo nie liczył się nikt inny. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Jon Rahm i Jhonattan Vegas (obaj -9), którzy byli o cztery uderzenia gorsi od dogrywkowej dwójki. Piąte miejsce dla Paula Casey, który zakończył zawody z wynikiem -6.
Bubba Watson ostatniego dnia turnieju zagrał 70 uderzeń, pozwoliło mu to zająć 10. miejsce w turnieju i awansować do ósmej dziesiątki rankingu FedEx Cup. A to oznacza, że zagra w kolejnym turnieju finałowym, w którym prawo gry ma czołowa setka golfistów sezonu. Watson jest jednym z ośmiu graczy, którzy w 11-letniej historii FedEx Cup rok rocznie gra w pierwszych dwóch turniejach finałowych.
Kolejny etap zmagań w FedEx Cup Playoffs to Dell Technologies Championship na polu TPC of Boston. Rozgrywka zacznie się 1 września, w grze będzie 100 graczy, a tytułu borni Rory McIlroy.





