Aktualne informacje dotyczące golfa w Polsce i na świecie, szereg…
Mamy propozycję dla tych, którzy chcieliby w golfa pograć w mniej standardowy sposób. W kwietniu na polu golfowym Chopin Golf Spa Szczytna odbędzie się trzecia już edycja rozgrywanej w formule cross golf miniserii Extreme Golf Tour.
Cykl obejmie cztery turnieje: trzy w Czechach i jeden w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę, 5 kwietnia, na terenie pola golfowego Chopin Golf Spa Szczytna. W kolejną sobotę, 12 kwietnia, EGT przeniesie się na czeską stronę do miejscowości Ricky w Górach Orlickich, gdzie tradycyjnie rozgrywa się turniej Pusty. Trzecie zawody serii będą gościć w klubie golfowym Grosshof (19 kwietnia), a na finał EGT organizatorzy zapraszają 26 kwietnia do miejscowości Zlíč, gdzie rozgrywka odbędzie się w ogródkach sadowych i na łąkach nad rzeką Olešenka.
„Ideą EGT jest zachęcenie do gry w golfa jak najszerszej liczby ludzi, w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Chcemy, aby przy minimalnych kosztach sprawdzili oni swoje golfowe umiejętności, nie tylko na polach golfowych. Lubimy spędzać czas na łonie natury, na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem zasad i etykiety golfa. W ten sposób wracamy niejako do korzeni, gramy na łąkach, a nawet w zimie pod przykrywką śniegu”, mówi Agnieszka Lemańska, menedżer Chopin Golf Spa Szczytna.
Na tegoroczne rozgrywki EGT organizatorzy touru przewidzieli nieznaczną modyfikację regulaminu rozgrywek, starając się uprościć i przyspieszyć profil gry i dostosować go do reguł tradycyjnego golfa. Każdy gracz może wykorzystać do gry maks. 7 kijów golfowych, pole do gry w golfie ekstremalnym liczy od 12 do 14 dołków, zaliczenie dołka kończy się po trafieniu piłką w oznaczony wstążeczką dołek o średnicy 150 cm.
Zainteresowanych odsyłamy na www.golfspa.pl.
fot. Chopin Golf Spa





