Now Reading
Armada Golf Club zwycięża w III Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet

Armada Golf Club zwycięża w III Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet

Armada Golf Club triumfowała w III Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet, które odbyły się na Lisiej Polanie. W zwycięskim składzie znalazły się Nina Pitsch, Anna Grzywocz, Julia Cebula i Hanna Jarzyna. Srebro wywalczył Black Water Links GC, a brąz Gradi GC.

Broniący tytułu klub z Bytomia na prowadzenie wysunął się już w pierwszej rundzie, rozgrywanej w formacie stroke play. W sobotnich meczach dziewczyny pokonały SPACE Golf & Friends Club, a następnie triumfowały w starciu z Wilanowem. W niedzielnym finale zmierzyły się Black Water Links GC, w barwach którego wystartowały Antonina Łęcka, Zosia Rzeźnik, Natasza Klimko i Helena Rzeźnik. Batalia była jednak wyrównana, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna stała się dogrywka, w formacie foursome. 

Armada wystawiła do niej Ninę i Anię, a BWL Tosię i Nataszę. Na pierwszym dołku dogrywki, dziewczyny z Wielkopolski musiały uznać wyższość teamu ze Śląska.

Od początku turnieju wiedzieliśmy, że rywalki są mocne. Ale zaprocentowała nasza dobra strategia na to pole, a przede wszystkim doświadczenie zawodniczek, umiejętność gry pod presją. Ważne było utrzymanie chłodnej głowy, mimo dużego stresu, do końca. Cieszy nas obroniony tytuł, a miły jest także fakt, że spływają do nas podziękowania od całego klubu i graczy z Bytomia” –  powiedział kapitan Mirosław Nocoń.

Mecz o brąz stoczyły dziewczyny z Gradi Golf Club z Royal Golf Club Wilanów.

Po medal sięgnął ten pierwszy zespół, w składzie Dominika Gradecka, Iwona Sławińska-Zamirowska, Małgorzata Hordecka, Oliwia Stachurska.

Triumfująca kolejny raz z rzędu Armada wywalczyła prawo startu w klubowym Pucharze Europy kobiet, który odbędzie się 29 września-1 października w Cubo Golf na Słowenii. W ubiegłym roku występ w European Ladies’ Club Trophy, rozgrywanym wówczas we francuskim Golf de Fontainebleau zakończyły na 10. miejscu (startowały Anna Grzywocz, Kinga Kuśmierska i Nina Pitsch).

Łącznie w podwarszawskim Pomiechówku rywalizowało 12 czteroosobowych ekip. Pierwsza runda odbyła się w formacie stroke play, kolejne dwie były już meczowe.

III Klubowe Mistrzostwa Polski Kobiet, 15-17 lipca 2022, Lisia Polana
1. Armada GC (Nina Pitsch, Anna Grzywocz, Julia Cebula, Hanna Jarzyna)
2. Black Water Links GC (Antonina Łęcka, Zosia Rzeźnik, Natasza Klimko, Helena Rzeźnik)
3. Gradi Golf Club (Dominika Gradecka, Iwona Sławińska-Zamirowska, Małgorzata Hordecka, Oliwia Stachurska)
4. Royal Golf Club Wilanów (Julia Woźniak, Dorota Ciesielska, Elina O’Higgins, Zofia Woźniak)
5. Tokary GC
6. Binowo Park GC

Podstrona Klubowych MP Kobiet TUTAJ

Fot. Strzały na Fairwayu

źródło – Polski Związek Golfa

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o