Teraz czytasz
Kalinowe Pola GC pierwszym przystankiem cyklu Polish Masters

Kalinowe Pola GC pierwszym przystankiem cyklu Polish Masters

Redakcja Golf&Roll

Na Kalinowych Polach rozpocznie swój tegoroczny bieg jeden z najpopularniejszych golfowych cyklów dla amatorów – Polish Masters. Zawody, będące pierwszym przystankiem serii w tym sezonie i pierwszą okazją do zawalczenia o miejsca w 3-dniowym finale, odbędą się 13 czerwca. Swój udział w rywalizacji zapowiedzieli m.in. młociarz Szymon Ziółkowski, były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Iwan oraz popularny dziennikarz Rafał Bryndal.

W tym sezonie w ramach cyklu Polish Masters odbędzie się osiem eliminacji rozgrywanych w całym kraju i tradycyjnie trzydniowy finał na dwóch podwarszawskich polach – First Warsaw Golf i Sobienie Królewskie G&CC. Na turniejową mapę wraca też ulubiona przez golfistów Rosa. Z kolei, zamiast pierwotnie zaplanowanych eliminacji na Sierra Golf Club, cykl po raz pierwszy w swojej historii odwiedzi Binowo Park Golf Club pod Szczecinem.

Organizatorzy cykl Polish Masters po raz kolejny stawiają na sportowy charakter rozgrywek. Będzie dużo zdrowej rywalizacji, której stawką jest awans do finału w Warszawie, a następnie miejsca w wyjeździe zagranicznym Polish Masters (5 zaproszeń).

Uczestnicy serii mogą liczyć nie tylko na walkę w gronie Mastersów z całego kraju, ale też na   większe szanse awansu do warszawskiego finału. Z każdego turnieju zakwalifikuje się bowiem najlepsza piątka w każdej grupie HCP.

„Jak co roku zagrają z nami nasi wieloletni przyjaciele, którzy wpierają cykl Polish Masters od lat –  Tomasz Iwan, Szymon Ziółkowski, Wojtek „Lajan” Witczak i Rafał Bryndal. Ambasadorem serii po raz kolejny został najlepszy polski golfista Adrian Meronk. Bardzo się cieszę z tej niesłabnącej sympatii polskich golfistów. Obiecuję, że w tym sezonie jeszcze zaskoczymy, bo szykujemy sporo niespodzianek”, mówi Anna Maliszewska, dyrektor serii Polish Masters.

Więcej o cyklu na www.polishmasters.pl

Harmonogram zawodów:

  • 13 czerwca – Kalinowe Pola (Zielona Góra)
  • 20 – 21 czerwca – Sobienie Królewskie
  • 28 czerwca – Toya G&CC (Wrocław)
  • 11-12 lipca – Binowo Park GC (Szczecin)
  • 25 lipca – Modry Las (Choszczno)
  • 1-2 sierpnia – Sand Valley (Warmia i Mazury)
  • 22 sierpnia – First Warsaw Golf (Warszawa)
  • 30 sierpnia – Rosa Private Golf (Częstochowa)
  • 25-27 września – First Warsaw Golf / Sobienie Królewskie (Finał – Warszawa)

fot. Marek Darnikowski

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o