Now Reading
Mateusz Gradecki wysoko w kolejnym turnieju Challenge Tour

Mateusz Gradecki wysoko w kolejnym turnieju Challenge Tour

Mateusz Gradecki

Kolejny udany występ Mateusza Gradeckiego w lidze Challenge Tour! W rozegranym na  St. Mellion Estate turnieju British Challenge presented by Modest! Golf Management Polak zajął wysokie 7. miejsce, które umocniło jego pozycję w rankingu Road to Mallorca.

Gradecki w finałowej rundzie uzyskał wynik 69 uderzeń, swój najlepszy rezultat w tym turnieju. Wcześniejsze rundy ukończone kolejno 72, 73 i 70 wraz z dniem finałowym złożyły się na jego łączny wynik 284 uderzeń, 4 poniżej par. Taki sam rezultat uzyskał Niemiec Nick Bachem, z którym Gradecki podzielił się siódmą lokatą.

„Już od kilku tygodni czułem, że moja gra jest na dobrej drodze i z tygodnia na tydzień zyskiwałem pewność siebie. Znacznie poprawił się mój putting i to miało duży wpływ na wynik. Świetnie było mieć Nicka na torbie, caddiował mi przez dwa, trzy lata, więc był to taki powrót do naszego teamu. Dodatkowo świetnie zna pole, grał tu wiele razy, co dawało mi sporą przewagę” – tak Mateusz komentował swoją grę dla portalu Polskiego Związku Golfa.

Dobry występ Gradeckiego jest tym bardziej cenny, że umacnia pozycję Polaka w rankingu Road to Mallorca. Mateusz jest na bardzo dobrej drodze do awansu o ligę wyżej – do pierwszoligowego cyklu DP World Tour. Gradi obecnie plasuje się na 18. miejscu tej klasyfikacji, a do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwa turnieje – English Trophy, który zaczyna się już w tym tygodniu także w Wielkiej Brytanii, oraz finałowe zawody cyklu Challenge Tour – Rolex Challenge Tour Grand Final supported by The R&A, które odbędą się na początku listopada na Majorce.

Jeśli Mateusz utrzyma pozycję w pierwszej dwudziestce rankingu, już w przyszłym sezonie dołączy do Adriana Meronka, zapewniając sobie prawo gry w lidze DP World Tour. Kolejny miesiąc będzie zatem kluczowy dla dalszej kariery Gradeckiego.

W turnieju British Challenge triumfował Szkot Euan Walker, który przypieczętował wygraną dwoma birdie na dwóch ostatnich dołkach, tym samym zdobywając swój pierwszy tytuł w lidze Challenge Tour w karierze.

Szkot wszedł do rundy finałowej, tracąc trzy strzały do lidera Anglika Matthew Baldwina. Turniej zakończył z wynikiem ośmiu uderzeń poniżej par, uderzenie przed Południowoafrykańczykiem JC Ritchie’m.

27-latek był wręcz zachwycony tym, co wydarzyło się w St. Mellion Estate, zwłaszcza że wygrać udało mu się to przed własnymi rodzicami, którzy przybyli ze Szkocji, aby wspierać go podczas tego tygodnia.

Dzięki zwycięstwu Walker awansował do pierwszej dwudziestki rankingu Road to Mallorca i jest teraz na dobrej drodze, aby zdobyć prawo do gry DP World Tour w 2023 roku.

Lider po trzech rundach Matthew Baldwin zajął trzecie miejsce z wynikiem sześć poniżej par, podczas gdy Anglik John Parry, Szwed Simon Forsström i Francuz Adrien Saddier uplasowali się na czwartym miejscu (-5).

WYNIKI

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o