Now Reading
MercedesTrophy: znamy zwycięzców!

Wczoraj zakończył się długo oczekiwany przez wszystkich fanów marki Mercedes Benz turniej MercedesTropny 2013. Była to już dziewiąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które tym razem odbyło się na polu Sobienie Królewskie Golf&CC. Choć pogoda nie rozpieszczała zawodników schodzili oni z pola w wyśmienitych humorach a rywalizacja o to, kto pojedzie do Stuttgartu i będzie reprezentować Polskę w światowym finale MercedesTrophy była bardzo zacięta.

W sobotę odbył się turniej eliminacyjny, w którym wzięło udział 120 zawodników. Chętnych oczywiście jak co roku było o wiele więcej, jednak wymagania organizacyjne dopuszczały do udziału w zawodach maksymalnie 120 graczy.

Pierwszego dnia naglą ulewa przerwała zawody na około pół godziny, wyniki jednak mimo takich warunków były całkiem niezłe. W klasyfikacji stableford netto w klasyfikacji  24,5-36 zwyciężył Wojciech Matuszny, w grupie hcp 15,5-24 najlepszy był Adam Zieliński, a grupie 0-12,4 triumfatorem został Przemysław Hałas. Najlepszą kobietą została Magdalena Winogradow-Korecka.

Tego samego dnia rozegrano konkurs Retro Longest Drice with Mateusz Kusznierewicz. Zawodnicy mieli utrudnione zadanie. Oprócz posłania piłki jak najdalej na fairway musieli uderzać hickorowymi kijami. Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski, przebrany w golfowy styl z epoki oddał pierwszy strzał. Jak się okazało zadanie wcale nie było łatwe, choć śmiałków nie brakowało. W rezultacie, najdalej, bo na 211 metrów, piłkę uderzył Paweł Iwanowski, drugi był Cezary Hermanowski (209 metrów).

Turniej MercedesTrophy od wielu lat wpiera działalność charytatywną. Pieniądze zebrane z opłat turniejowych zostały przekazane fundacji Mam Marzenie. Symboliczny czek na sumę 27 777 złotych wręczył dyrektor sprzedaży i marketingu marki Mercedes Benz – Paweł Miszkowski.

Finałowy dzień rozgrywek odbył się bez deszczu, co na pewno wpłynęło tak na wyniki, jak i na nastroje zawodników. Dla tych, którym nie udało się przejść cuta, odbyły się rozgrywki Best of The Rest, w których zwyciężył Wiesław Smalarz.

W turnieju głównym natomiast w klasyfikacji 24,5-36 trzecie miejsce zdobyła Danuta Michaś. Drugą lokatę zajęła Magdalena Winogradow-Korecka, a pierwsze miejsce Lech Niewiadomski. W klasyfikacji 12-24,5 trzecia lokata należy do Marka Olszewskiego, drugą pozycję zajęła Natalia Korwin-Piotrowska, a zdobywcą pierwszego miejsca został Tomasz Filpek. W kategorii 0-12 Paweł Iwanowski znalazł się na trzecim miejscu, zaraz za Kazimierzem Siwcem. Triumfował natomiast Tomasz Mach.

Podczas całego turnieju zawodnicy rywalizowali o to, by móc reprezentować Polskę na finale światowym Mercedes Trophy Word Final, który odbędzie się w Stuttgarcie w dniach 26 września – 1 października. Do udziału w zawodach zakwalifikowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii hcp z jednym zastrzeżeniem, iż musieli być oni klientami firmy Mercedes Benz. Tym samym do Stuttgartu pojadą Lech Niewiadomski, Tomasz Filipek i Damian Fernezy.

Po głównym turnieju odbył się niemniej emocjonujący konkurs Drive to Major. Biorący w nim udział golfiście mieli za zadanie uderzyć piłkę prosto tak, aby znalazła się jak najbliżej środkowej linii maty imitującej autostradę, która została rozłożona na odległość 300 metrów przed domkiem klubowym. Najbardziej precyzyjne uderzenie oddała Zuzanna Gazdowska, która umieściła piłkę w odległości 16 cm od środka autostrady. Wygrana w konkursie gwarantuje wyjazd na the Open, a także rozegranie zawodów dzień po turnieju na słynnym polu w Edynburgu.

Paweł Miszkowski wręczając nagrody zapowiedział już 10. edycję turnieju, i ogłosił , iż jak to w czasie jubileuszu atrakcji nie zabraknie.